نتایج جستجو برای عبارت :

پاورپوینت شمر(شمر بن ذی‌الجوشن)

پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم در برخی از جنگها زره ای می پوشیدند،که حضرت را اذیت میکرد،جبرئیل نازل شد،وفرمود،خدایت به تو سلام می رساند،ومی فرماید:این زرهرا در بیاور وبجای آن این دعا را بخوان،که موجب حفظ تووامت تواز خطرات است.(اخلع هذا الجوشن واقرا هذا الدعاءفهو امان لک ولاُمتک).سفینه البحار،ماده جشن.

علمای اهل سنت مثل بخاری و مسلم و احمد و دیگران حدیثی از رسول خدا (صلّی الله علیه وآله) نقل کرده اند به این مضمون:بهترین شما مردم قرن من هستند، سپس کسانی که پس از آنان می آیند، سپس کسانی که پس از آنان می آیند.علمای اهل سنت اهل قرن رسول را صحابه، گروه بعدی را تابعین و گروه بعدی را تابعان تابعین دانسته اند.
الحدیث : " خیرکم قرنی ، ثم الذین یلونهم ، ثم الذین یلونهم " یعنی الصحابة والتابعین وأتباعهم .(تاج العروس، الزبیدی، ج 18 ص 444)
اهل سنت بر اساس این ح
این پاورپویتت در 27 اسلاید به شکل منظم و دقیق گرد آوری و تنظیم شده است در این پاورپوینت مطالبی از فرستادن امان نامه شمر،پدر و مادر شمر،نسبت شمر،خصوصیات شمر،شمر در دوران خلفا،شمر و شهادت امام حسین و سایر مطالب مفید وارزنده در مورد شمر  در این پاورپوینت درج شده است که امید واریم رضایت شما عزیزان را جلب نماید

جهت دانلود فایل کلیک کنید
بسم الله الرحمن الرحیم

#الحب_هو_الله_و_الله_هو_الحب
#الرسالة_الأولى
✅لایکشف العاشق عیوب معشوقه  لسبب حبه الحقیقی
"اللهمّ غَشّنی فِیهِ بالرّحْمَةِ "
(دعاء الیَوم التاسع والعِشرین من شهر رمضان) 
✅ لا شیء یمنع حب العاشق   لمحبوبه:
"مَا یَفْتَحِ اللَّهُ لِلنَّاسِ مِنْ رَحْمَةٍ فَلَا مُمْسِکَ لَهَا(غافر،۲)
✅ حب العاشق للمعشوق  یسبق غضبه: 
 "یَا مَنْ سَبَقَتْ رَحْمَتُهُ غَضَبَهُ "
(جزءٌ من دعاء الجوشن الکبیر)
 ✍️یبین الله سبحانه وتعالى فی هذ
اخیراً دیدم کانالی تلگرامی از شیخ محمّدهادی یوسفی غروی (مجموعه مصاحبه‌ها:386-388)
داستان عجیبی نقل کرده است:

«نمونه‌ای دیگر از احترام امیرالمؤمنین(ع) به کفار، اینکه قبیلۀ بنی کلاب
از جمله قبایل عربی بودند که پیش از اسلام به عراق و بین النهرینِ دجله و فرات آمده
و مستقر شده بودند، و بعد که اسلام به عراق و کوفه رسید بخشی از این قبیله به کوفه
آمدند. پس از ورود اسلام به عراق، شَمِر بن ذی الجوشن که از بنی کلاب بود دست از مسیحیت
برداشت و مسلمان شد اما
شمر بن ذی الجوشن(لعن الله) علم داشت که حسین بن علی علیهما السلام نوه رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم است. علم داشت که حسین(علیه السلام) همانی است که رسول خدا فرمودند:حسن و حسین دو سید جوانان اهل بهشت هستند.اما معرفت نداشت لکن خود شمر میگوید: اگر هزار بار کشته شوم و بازهم زنده شوم، باز هم به قتال با حسین بن علی(علیهما السلام)بر میخیزم عدم معرفت به امام زمان یعنی اینکه عده ای از کوفیان در کربلا برای جنگ با نوه پیامبرشان غسل شهادت کردند.
در زیارت
دو سه برگ از تاریخ گذشته خودم:
عید نوروز سال 58 به دعوت یکی از دوستان به مسجد قالیچیلر تبریز واقع در کوی چوستدوزان (البته مسجد کوچکی که در جنب آن مسجد بود) به جلسه سخنرانی مقصود کهنه چی (مقصود فراستخواه فعلی و از افساد طلبان بنام)رفتم 18 ساله و بر خلاف بیشتر هم سن و سالهای خودم دیپلم بودم آقای کهنه چی در خصوص لیبرالیسم،سوسیالیسم و کمونیسم مطالبی را گفتند هر سه عبارت برایم ناآشنا بودند مفهوم آنها را جویا شدم یک جواب نامتعارف برایم داد و بیشتر منظ
زندگینامه امام حسین (ع):نام : حسین (سومین امام که به امر خداوند تعیین شده است )کنیه :ابو عبد اللّهلقب : خامس آل عبا، سبط، شهید، وفى ، زکىپدر : حضرت على بن ابى طالب (ع )مادر: حضرت فاطمه (س )تاریخ ولادت : شنبه سوم شعبان ، سال چهارم هجرىمکان ولادت : مدینهمدت عمر : 57 سالعلت شهادت: پس از روى کار آمدن یزید، امام که او را نالایق  میدانست تن به ذلت بیعت و سازش با او را نداد و براى افشاى او به فرمان خدا از مدینه به مکه و سپس به طرف کوفه و کربلا حرکت کردند و همراه

هواداران بنی‌‌امیه و وهابیت در قرون مختلف و حتی عصر حاضر، کوشیده‏اند نهضت امام حسین(ع) را نوعی شورش، آشوب، فتنه‏انگیزی، ایجاد تفرقه در امت و تمرد از خلافت معرفی کنند و در کشتن او، حق را به جانب یزید بدهند که یک‏ شورش‌گر بر ضد خلافت مرکزی را کشته است! در این مورد، به احادیثی هم استناد می‏کنند که رسول‌خدا(ص) به کشتن کسی که یک‌‌پارچگی امت را به‌هم‌زده فرمان داده‏ است و می‏گویند: «ان یزید قتل‌الحسین بسیف جده» یزید حسین را با شمشیر جدش ک
ولادت امام حسین (ع) و روز پاسدار چه روزی است

ولادت امام حسین (ع) و روز پاسدار در سال 99
تاریخ :

تاریخ به شمسی
شنبه, ۹ فروردین ۱۳۹۹

تاریخ به قمری
السبت, ٤ شعبان ١٤٤١

تاریخ به میلادی
Saturday, March 28, 2020

9 فروردین مصادف با ولادت سالار شهیدان، امام حسین علیه السلام و روز پاسدار می باشد .
ولادت امام حسین(ع)
پیش از آنکه حضرت زهرا علیه السلام به امام حسین علیه السلام باردار شود، جبرئیل بر پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم نازل شد و عرض کرد: «پسری برایت متولد می ش
پیامبر اکرم (ص) میفرماید:

و هى اطهر بقاع الارض و اعظم‌ها حرمة و إن‌ها لمن بطحاء الجنة

کربلا پاک ترین بقعه روی زمین و از نظر احترام بزرگترین بقعه ها است و الحق که کربلا از بساط های بهشت است.

مبارزه و نحوه‌ی شهادت امام حسین(ع)
در لهوف و سایر کتاب‌های مقتل آمده است که در روز عاشورا پس از آنکه امام حسین(ع) همه‌ی یاران خود را از دست داد، بانوان را در خیمه‌اى گرد آورد و آنان را تسلى و دلدارى داد و به صبر و شکیبایى سفارش نمود و با قلبى شکسته ا
همسر و فرزندان حضرت ابوالفضل (ع) چه کسانی بودند؟
محمدحسین رجبی دوانی، کارشناس تاریخ اسلام با بیان اینکه از زندگی حضرت ابوالفضل (ع) تا قبل از حادثه کربلا اطلاعات چندانی در دسترس نیست، گفت: «تا قبل از کربلا و روایت‌های مربوط به شهادت اطلاعات دقیقی از طول زندگی حضرت عباس (ع) وجود ندارد. فقط آنچه از این حضرت بر جای مانده این است که همسر ایشان، دختر عبدالله ابن عباس بود؛ اما اینکه زندگی ایشان چگونه می‌گذشت و چه اموراتی داشتند اطلاعات دقیقی وجود
این نامه، جهت شرکت در یک چالش جذاب است! =)
سلام.
من شارمین هستم. درست مثل خودت. در واقع باید بگویم من خود تو هستم که دارم آینده ات را زندگی می کنم و مخاطب این نامه، همه ی شما «من»هایی هستید که گذشته ی مرا زندگی کرده اید!

به عنوان شروع، می خواهم از اولین کروموزوم باشعورم که چشم بست روی هر چه Y و با یک X مثل خودش ترکیب شد، کمال تشکر را داشته باشم! درست است که آن سالها، همه منتظر تولد یک مسعود کوچولوی دوست داشتنی بودند و دو تا آبجیها، به خاطر تبدیل شدن

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

ربات تریدر ارز دیجیتال