نتایج جستجو برای عبارت :

پاورپوینت شهید غفور جدی

این پاورپوینت در 20 اسلاید به شکل منحصر به فرد و کاملاً زیبا طراحی شده است در این پاورپوینت مطالبی از تولد شهید غفور جدی اردبیلی، سوابق در نیرو هوایی،یک درجه ترفیع برای شجاعت و شهامت،دستان توطئه گر، غفور را از نیروی هوایی دور کرد و سایر مطالب مفید و ارزنده در مورد خلبان شهید غفور جدی در این پاورپوینت درج شده است که امید واریم رضایت شما عزیزان را جلب نماید

جهت دانلود فایل کلیک کنید
به گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از ایسنا، بازی فینال رقابت های والیبال جام مجتمع های جهان ۲۰۱۹ برزیل، یکشنبه شب (۱۷ آذر) برگزار شد و در پایان تیم لوبه ایتالیاتوانست با برتری سه کنار یک مقابل تیم ساداکروزیرو برزیل، برای نخستین کود عنوان قهرمانی این مسابقات را از آن خود درنگ. غفور و یارانش در ست های اول، سوم و چهارم به نظام با نتایج ۲۵-۲۳، ۳۱-۲۹ و ۲۵-۲۱ میزبان خویشتن را شکست دادند و تنها در ست دوم با نتیجه ۱۹-۲۵ شکست خوردند. بوسیله این تزیین
فدراسیون جهانی در فاصله ۲ روز مانده تا شروع مرحله نهایی لیگ ملت‌ها از پوستر رسمی این رقابت‌ها رونمایی کرد.در حالی که از چهارشنبه شب به وقت آمریکا و بامداد پنجشنبه به وقت تهران
مرحله نهایی لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ در شیکاگو استارت می خورد، صفحه رسمی
اینستاگرام فدراسیون جهانی از پوستر این رقابت ها رونمایی کرده است.
در این طرح امیر غفور، پشت خط زن تیم ملی ایران در کنار ستاره های ۵ تیم دیگر از لهستان، برزیل، فرانسه، آمریکا و روسیه قرار دارد.شمارش مع
  تیم والیبال لوبه در هفته سوم رقابت‌های لیگ ایتالیا توانست با درخشش امیر غفور حریف خود را شکست دهد.
بخش تور و توپ مجله خبری ورزشی اسپورت‌استار

به گزارش خبرگزاری فارس، در هفته سوم لیگ والیبال سری‌ A ایتالیا، تیم لوبه با درخشش امیر غفور که امتیازآورترین بازیکن تیمش در این دیدار بود، برابر میهمانش تیم لاتینا پیروز شد و چهارمین برد پیاپی خود در این فصل را به دست آورد. 
غفور در این دیدار از ابتدا در ترکیب لوبه قرار گرفت و با کسب 19 امتیاز، نقش
به نام آن خــداوندی که نــور استرحیم است و کریم است و غفور استخدای صبـح و این شـور و طـراوتکه از لطفش دل ما ،در سُرور است
"بسم الله الرحمن الرحیم" 
مهرفوری زمان آروزی سلامتی تندرستی و کامیابی برای شما و هر موقع به مهرلیزری یا مهرژلاتینی یا مهرساده یا هرنوع سفارش مهر داشتین ما در خدمتیم
به نام آن خــداوندی که نــور استرحیم است و کریم است و غفور استخدای صبـح و این شـور و طـراوتکه از لطفش دل ما ،در سُرور است
"بسم الله الرحمن الرحیم"مهرفوری زمان روزهای خوبی برای شما آرزومنداست و امیدوارم همیشه تنتون سالم و برقرار باشی. انشاالله . ما یه مجموعه داریم که سه چهار نفر فعالیت دارند و یکی مهرلیزری میزنه یکی مهرژلاتینی میزنه یکی طراحی لگومهر میکنه و خداروشکر روزگارو با تمام کمو کاستی هاش پشت سر میگذاریم
"بسم الله الرحمن الرحیم" 
خدارا شاکریم که اگر خدا هر مریضی یا دردی میدهد درمانش هم میدهد.مهرفوری زمان امده خدمت به همشریانش هست. نترسیم از این ویروس کرونا.فقط تا میتوانیم دستانمان را بشویم و از هیچی نگران نباشیم. من هر موقع مهرژلاتینی یا مهرلیزری میزنم حتما حتما بعدش دستایم را با اب و مایع شستشو میدم و انشاالله که اتفاقی
در زبان انگلیسی برای اینکه بگوییم < یه چیزی هست یا و جود دارد یا بودن> از افعال زیر استفاده میکنیم:
(am-is-are-was-were)
برای سوم شخص مفرد از (   were or is) استفاده میکنیم و برای (we-they-you)از (was-are)استفاده میکنیم 
سوم شخص مفرد(he-she-it)
برای سوالی کردن این افعال کافی است جای فعل و فاعل را عوض کنیم و بس
I am ghafur (من غفور هستم) و سوالی: ?are you ghafur
از (am-is-are) برای زمان حال ولی برای زمان گذشته یعنی چیزی که در گذشته وجود داشته از (was-were) استفاده میکنیم
ادامه مطلب
ای خدا ، ای خالق عشق و شعور
ای خداوند گرامی ای غفور
کن کمک تا آنکه برداریم ما 
گام دوّم با خردمندی و شور
کشور ایران کند با اقتدار
از گذرگاه خطرناکش عبور
با تعمّق کرده دشمن را فلج
حق شود حاکم در اجرای امور
حال و روز تک تک مردم شود
پر زشادیهای همراه غرور
صبر آنها میوه ی خود را دهد
صلح و خوبی بهر عالم با وفور
روبروی ظلم و جور شرق و غرب
گشته دولتهای اسلامی جسور
یک نگاه تازه حاکم تا از آن
رهبران مسلمین گشته فکور
از تشرهای شیاطین واهمه
گردد از کلّ مسلم
تیم ملی والیبال ایران در دومین مسابقه خود در مرحله فینال لیگ ملت‌های 2019 از ساعت 02:30 به میزبانی شیکاگو به مصاف برزیل رفت که این مسابقه با نتیجه 3 بر 2 و با امتیازهای 25 - 20، 25 - 23، 24 - 26، 20 - 25 و 15 - 10 به سود شاگردان دال‌زاتو خاتمه پیدا کرد.
ایگور کولاکوویچ برای شروع این مسابقه از سعید معروف، سیدمحمد موسوی، امیر غفور، علی‌اصغر مجرد، میلاد عبادی‌پور، پوریا فیاضی و محمدرضا حضرت‌پور استفاده کرد.
ادامه مطلب
ای خدا ، ای خالق عشق و شعور
ای خداوند گرامی ای غفور
کن کمک تا آنکه برداریم ما 
گام دوّم را قوی تر ، با غرور
کشور ایران کند با اقتدار
از گذرگاه خطرناکش عبور
با تعمّق کرده دشمن را فلج
حق شود حاکم در اجرای امور
حال و روز تک تک مردم شود
پر زشادیهای همراه سُرور
صبر آنها میوه ی خود را دهد
صلح و خوبیِ فراوان، با وفور
روبروی ظلم و جور شرق و غرب
گشته دولتهای اسلامی جسور
یک نگاه تازه حاکم تا از آن
رهبران مسلمین گشته فکور
از تشرهای شیاطین واهمه
گردد از کلّ
جز امام عصر عجل‌الله‌تعالی فرجه چه کسی از درد دل هر فرد با خبر است؟

گاهی اوقات کاری می‌کنی که اشتباه هست و این اشتباه گریبان گیر زندگی‌ات می‌شود. زندگی‌ات را آن‌طوری که نمی‌پسندی برایت رقم می‌زند.
ولی خب، مگر نه اینکه ما باور داریم که خدایی هست. خدایی که بخشنده و مهربان هست و هر روز نام او را با این دو صفت بر زبان جاری می‌کنیم.
می‌شود که چنین خدایی که رحیم و رحمن و غفور است بعد از اینکه تو فهمیده‌ای که کاری را اشتباه انجام داده‌ای  و پ
بسم الله الرحمن الرحیم

هرکه این سوره را هر سه روز یک بار بخواند آن سال بسر نیامده به زیارت بیت الله الحرام مشرف می شود واگر در سفرفوت کند داخل بهشت شود هرکه این سوره را بخواند ثوابش برابر کسی است که حج و عمره  به جا آورده باشد اگر این سوره را در آب شسته و آب را به خانه والی یا قاضی بپاشد به قصد تبعید او وی بیرون شود .جهت ظهور غایب و آمدن او و دزد برده وظهور معادن و اطلاع بر عاقبت کارها شب پنج شنبه  در یک مجلس 201 بارآیه 22 تا 69 را بخواند
در این سوره
مرا دعوت کرده اند تا بخشیده شوم، مرا احضار کرده اند تا از بی راه ها استقلال یابم، مرا جلب کرده اند تا از پیچش بیرون بیایم و واقف شعاع شوم و روز را حساسیت کنم. ولی هنوز گویی بخشی از من در پیچش مانده است. هنوز گویی نمی توانم خود را از بندهای مرموز به خشکی امدن دست و پایم آزاد کنم. هنوز گویی نمی توانم چشمانم را قائم و تمام به سو روز باز کنم. می خواهم از این در باخبر منحوس و داخل را صدا بزنم. می خواهم از این در متوجه شوم و نور را ببینم. می خواهم... داخل هم
سؤال:
 کدام آیه از قرآن ، به آیه نجوا معروف است؟جواب:
سوره المجادلة,  آیة ١٢ و ۱۳یَٰٓأَیُّهَا ٱلَّذِینَ ءَامَنُوٓا۟ إِذَا نَٰجَیْتُمُ ٱلرَّسُولَ فَقَدِّمُوا۟ بَیْنَ یَدَىْ نَجْوَىٰکُمْ صَدَقَةًۭ ۚ ذَٰلِکَ خَیْرٌۭ لَّکُمْ وَأَطْهَرُ ۚ فَإِن لَّمْ تَجِدُوا۟ فَإِنَّ ٱللَّهَ غَفُورٌۭ رَّحِیمٌ. ۱۲ءَأَشْفَقْتُمْ أَن تُقَدِّمُوا۟ بَیْنَ یَدَىْ نَجْوَىٰکُمْ صَدَقَٰتٍۢ ۚ فَإِذْ لَمْ تَفْعَلُوا۟ وَتَابَ ٱللَّهُ عَلَیْکُمْ فَأَقِیمُوا۟
متن‌ های زیبا در مورد تبریک ماه رمضان

بوی رمضان می‌آید؛ بوی خوش قرآن و شمیم شکوفه‌های دل انگیز مناجات و رایحه روح بخش بندگی خدا.

بوی خوش گدایی و خواستن در دعای سحر از معبود می‌آید، لحظات دلنشین عالم قبر از ابوحمزه.

خداوندا! فرموده بودی که بر بندگان، رئوف و مهربانی و بر گنه کاران، عطوف و بخشنده؛

ولی من هیچ گاه این حقیقت را به خوبی اکنون درنیافته بودم.

آری! من در مرداب غفلت و لجن زار دوری از تو،

غوطه ور بودم که ناگهان، ندای ملکوتی

«
یه چیزایی از ماه رمضونای پر شور و شوق و در عین حال پر از سادگی و صمیمیت دوران بچگی که با ذوق وصف‌ناشدنی موقع برگشت از مدرسه با پول خیلی کمِ توجیبی برای افطارم خوراکی مختصری می‌خریدم، از روزها و شب‌های رمضونیِ دوران پر رمز و راز نوجوونی که سقف بالای سرمون رو نمی‌تونستیم تحمل کنیم و می‌زدیم به دلِ پشت‌بوم خونه‌ی مادربزرگ و تا سحر ستاره می‌شمردیم یا رمضونای همین دوره‌ی پر از قصه و گاه پر از غصه و حیرت جوونی توی وجودم ته‌نشین شده که با اختل
ای بی نیاز، وصف مرا جز نیاز نیست
جز رحمتت، گناه مرا چاره ساز نیست
آلوده آمدم... چه کسی گفته یا غفور
بابِ انابه رو به گنهکار باز نیست؟!
ناشُکر بوده ام همه ی عمر، عفو کن
دیگر زبان من به جهالت دراز نیست
می خواستی صدای مرا بشنوی، رفیق
شرمنده ام اگر که نمازم، نماز نیست
بر سر درِ دلم که پر از مهر حیدر است
غیر از لوای فاطمه در اهتزاز نیست
تا روز حشر، مادر ما اُم فاطمه است
ما را به مادریِ فلانی نیاز نیست
مثل خدیجه بانوی پر خیر و برکتی
در دهر نیست، صحبتِ خا
یه چیزایی از ماه رمضونای پر شور و شوق و در عین حال پر از سادگی و صمیمیت دوران بچگی که با ذوق وصف‌ناشدنی موقع برگشت از مدرسه با پول خیلی کمِ توجیبی برای افطارم خوراکی مختصری می‌خریدم، از روزها و شب‌های رمضونیِ دوران پر رمز و راز نوجوونی که سقف بالای سرمون رو نمی‌تونستیم تحمل کنیم و می‌زدیم به دلِ پشت‌بوم خونه‌ی مادربزرگ و تا سحر ستاره می‌شمردیم یا همین رمضونای دوره‌ی پر از قصه و گاه پر از غصه و حیرت جوونی توی وجودم باقی مونده که باعث‌شد
اگر دستی در ریاضیات داشته باشید، می دانید که:
«به تابعی که خروجی آن همان ورودی آن باشد، تابع همانی می گویند؛ مانند: f(x)=x»
​​​​​​​​​به زبان خودمانی، تابع همانی یعنی:
از هر دستی بدهی از همان دست پس می گیری!
ظاهراً تنها مصداق تابع همانی هم همین یکی است: y=x
اما شاید در هیچ کتاب ریاضی ننوشته باشند که «زندگی» ما در این دنیا و آن دنیا، روشن ترین مصداق تابع همانی است...
آری جان برادر! زندگی، یک تابع همانی است؛ هرچه در این دنیا بکاری، همان را بعد ها د
حجاب هدیه خداست نه صرفا یک تکلیف
حفظ حجاب موجب پاک شدن گناهان و بخشش و بهره مندی از رحمت خاصه الهی می شود.
خداوند در  آیه 59 سوره احزاب می فرماید:
« یا أَیُّهَا النَّبِیُّ قُلْ لِأَزْواجِکَ وَ بَناتِکَ وَ نِساءِ الْمُؤْمِنینَ یُدْنینَ عَلَیْهِنَّ مِنْ جَلاَبِیبِهِنَ‏ ذلِکَ أَدْنى‏ أَنْ یُعْرَفْنَ فَلا یُؤْذَیْنَ وَ کانَ اللَّهُ غَفُوراً رَحیماً »
اى پیغمبر (گرامى) با زنان و دختران خود و زنان مؤمنان بگو که خویشتن را به چادر فرو پوشند، که
فرار عمر از جنگ احد و عتاب و هجوم شدید امیر المومنین علیه السلام بر فراریان از جنگ
علی بن ابراهیم قمی قدس الله روحه الشریف عالم و مفسر بزرگ شیعه می‌نویسد:
وروی عن ابی واثلة شقیق بن سلمة قال كنت اماشى عمر بن الخطّاب اذ سمعت منه همهمة، فقلت له مه، ماذا یا عمر؟ قال ویحك أما ترى الهزیر القضم ابن القضم، والضارب بالبهم، الشدید علی من طغى وبغى، بالسیفین والرایة، فالتفت فاذا هو علی بن ابی طالب، فقلت له یاهذا هو علی بن ابی طالب، فقال ادن منی احدثك عن
آیا این لیاقت ما در مقطع ازدواج هست که دست ما رو در دست شخصی متناسب با اون لیاقت قرار خواهد داد یا اینکه خداوند لیاقت آینده ی ما و فرزندانی که لازمه از وصلت ما به وجود بیایند رو هم در نظر میگیره؟
آیا اختیار ما، اختیارکی در طول اختیار خدای حکیم و البته رحیم و البته تر کریم و غفور و تواب هست، که جنبه ی نمادین در انتخاب همسرمون داره و تنها عاملی از هزااااران عامل موثر در تحقق تقدیر ازدواج ماست؟
یادمه استادی میگفت که اگر در مقطعی که اجل ازدواج دار
بسمه تعالی
 قرارگاه جهادی شهدای جهان اسلام
« ان الذین امنوا و الذین هاجروا و جاهدوا فی سبیل الله اولئک یرجون رحمت الله و الله غفور رحیم»
« کسانی که ایمان آورده و کسانی که هجرت کرده و در راه خدا جهاد نموده اند، آنها امید به رحمت پروردگار دارند و خداوند آمرزنده و مهربان است» بقره-218
سَلام ُعَلی قلبِ زِینبِ الصَبور
امام علی (ع): آنگونه که یاری می کنید، یاری می شوید.
مقام معظم رهبری : آن جایی که حرکت و روح جهادی وجود دارد ، انسان در ایمان وآرمان و خ
حدود یه سالی بود که مشکلات شخصی و علاوه بر آن توفیقات اجباری و اختیاری باعث شد تا سفرهای جذابی را به نقاط مختلف کشور داشته باشم. از آن جا که در آینده نتوانم تا به این اندازه گشت و گذار داشته باشم و خاطرات ممکن است کم کم از یادم بروند بر آن شدم تا آن ها را در تایم های بی کاریم مرقوم بفرمایم.
صرفا الان یه سری کی وورد رو می نویسم که رشته کلام دستم باشه
1- سفر به دماوند 3
2- سفر به کلک چال توچال و شیرپلا با آقا صادق طهماسبی 2 (برگشت و نظافت پناهگاه گل ها و
چرا در قرآن عادل از اسماء الله نیست؟!
شاید برای کسانی که آشنایی زیادی با قرآن ندارند عجیب به نظر بیاد که حتا در یک آیه از قرآن کریم وصف عادل برای خداوند بکار برده نشده است.وصف عادل برای خدا و در ارتباط با انسان و نتیجه اعمال تنها می تونه کف اتتظار برخورد خداوند رو با گنهکاران ستمکار توجیه کنه اما نجات بندگان عاصی توبه کار از عذاب و همچنین رستگاری و دادن پاداش حتا به پاک ترین و مقرب ترین بندگان جز با تمسک و توسل به اسماء جمال خداون مانند "رحیم ,ت
                                      لا اله الا الله سبحان الصبور الستار
بسم الله الرحمن الرحیم
5=نماز امام  حسین امام سوم: 4 رکعت که در هر رکعت سوره حمد یک بارو  توحید  50 بار و در رکوع و بعد
رکوع و در سجده وبعد سجده هرکدام حمد یک بار وتوحید 10 بار خوانده شود

دعای امام سوم:اللهم انت الذی استجبت لادم و حواء ....

6= نماز امام سجاد امام چهارم: 4 رکعت که در هر رکعت حمد یک بار و توحید 100 بار خوانده شود

دعای امام چهارم:یا من اظهر الجمیل  وستر القبیح
 ستاره تیم والیبال لوبه به دلیل مصدومیت بازی احتمالا تیمش را در دیدار مقابل مودنا همراهی نخواهد کرد.

بخش تور و توپ مجله خبری ورزشی اسپورت‌استار

به گزارش خبرگزاری فارس، تیم والیبال لوبه ایتالیا که امیر غفور، پشت خط زن ایرانی را در اختیار دارد امشب در هفته ششم رقابت‌های سری A ایتالیا به مصاف مودنا خواهد رفت.
این دو تیم پیش از شروع رقابت‌های لیگ ایتالیا در سوپرجام مقابل هم به میدان رفتند که این مسابقه با نتیجه 3 بر یک به
  سرپرست تیم ملی والیبال درباره سفر تیم ملی والیبال ایران به کشور آمریکا توضیحاتی را ارائه کرد.

بخش تور و توپ مجله خبری ورزشی اسپورت‌استار

به گزارش خبرگزاری فارس، با اعلام امیر خوش‌خبر سرپرست تیم ملی والیبال ایران، تیم ملی بامداد شنبه راهی کشور آمریکا خواهد شد.

او در این باره گفت: تیم ملی با توجه به محدودیت‌های پروازی و فصل تابستان، در سه گروه اعزام خواهد شد. زمان رسیدن به کشور آمریکا، تقریبا یکسان است و کل تیم هم‌زمان از فرودگاه
هفتمین شمس هدایت حضرت موسی(ع) سلامجان فدای مقدمت با عزت و با احترام
ای که هستی کشتی اسلام و دین را نا خدامژده ی میلاد تو شد نکهت باد صبا
باب حاجاتی و نامت ذکر الله الصمدمهر تو در سینه ی ما تا قیامت تا ابد
کاظمینت جلوه ی عرش خداوند کریمقبله گاه دل تو هستی از همان عهد قدیم
کعبه ی حاجات محرومان عالم نام توستراه حق را رفتن و گفتن ز حق پیغام توست
سیدی بال ملائک فرش راهت گشته استشیعه ی آل علی(ع) محو نگاهت گشته است
اشک شوق شیعیان شوید مسیرت را اگرسیدی،
تفسیر نگاشت سوره حمد آیه 1

بسم الله الرحمن الرحیم

بر خلاف نوشتارهای مرسوم در کتب تفسیری ،نخست می خواهم برای
شناسایی آیه بی بدیل قرآن یعنی " بسم الله الرحمن
الرحیم "سراغ اشعار شاعران ودل پاره های ادبی عرفانی بروم. شاید به این نوع
نگاه کمتر توجه کرده باشیم.

بسم الله الرحمن الرحیم

هست کلید در گنج حکیم

باب دل را هست مفتاحی عظیم

اوست بسم الله الرحمن الرحیم

تو در
کشتی فکن خود را مپای از بهر تسبیحی 
که خود روح القدس گوید به بسم الله مجریها
با یاد و نام خداوند و به امید بر آورده شدن حاجات و سلامتی و به راه راست هدایت شدن تمام انسان ها ؛
هر روز یک صفحه 
صفحه پانصد و چهل و یک سوره الحدید (  29- 25 )
سورةُ الحدید

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم‏
لَقَدْ أَرْسَلْنا رُسُلَنا بِالْبَیِّناتِ وَ أَنْزَلْنا مَعَهُمُ الْکِتابَ وَ الْمیزانَ لِیَقُومَ النَّاسُ بِالْقِسْطِ وَ أَنْزَلْنَا الْحَدیدَ فیهِ بَأْسٌ شَدیدٌ وَ مَنافِعُ لِلنَّاسِ وَ لِیَعْلَمَ اللَّهُ مَنْ یَنْصُرُهُ وَ رُس
اشعار زیبای ماه مبارک رمضان
اشعار ماه رمضان
ماه برکت زِ آسمان می آید
صوت خوش قرآن و اذان می آید
تبریک به مؤمنینِ عاشق پیشه
تبریک،بهار رمضان می آید
هر زمان افطار خود با آب که وا می کنمدیده هایم را فقط از اشک دریا می کنم
علت بیچاره گی ام را خودم فهمیده امکم سحرها با خدای خویش نجوا می کنم

آن قدر بیچاره هستم می نشینم روز و شبدر گناه افتادن خود را تماشا می کنم

جای این که مایۀ آرامش آقا شومبا معاصی خون به قلب زار آقا می کنم

هی گناه و توبه و هی پشت
با یاد و نام خداوند و به امید بر آورده شدن حاجات و سلامتی و به راه راست هدایت شدن تمام انسان ها ؛
هر روز یک صفحه 
صفحه پانصد و چهل و چهار سوره المُجادِلَه ( 21 – 12 )
سورةُ المُجادِلَه

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم‏
یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا إِذا ناجَیْتُمُ الرَّسُولَ فَقَدِّمُوا بَیْنَ یَدَیْ نَجْواکُمْ صَدَقَةً ذلِکَ خَیْرٌ لَکُمْ وَ أَطْهَرُ فَإِنْ لَمْ تَجِدُوا فَإِنَّ اللَّهَ غَفُورٌ رَحیمٌ (12)
أَ أَشْفَقْتُمْ أَنْ تُقَدِّ

دانشجو روزت مبارک
با توسعه تمدن ها امروزه دانش جایگزین انرژی شده است. وهرگونه اطلاعات و دانشی در حقیقت سرمایه های بزرگ و واقعی  آن سامان خواهد بود. بنابراین عقیده، دانشجو و همه ی کسانی که در تولید علم سهیمند سرمایه ها وذخیره های جهان هستند.
همه ایام ولحظات دانشجو وپژوهندگان علم ومعرفت، با برکت وارزشمند است. امر دانش پژوهی ،مبارزه ورویارویی با گمراهی ونادانی و بزهکاری وفقر وفلاکت است.
جناب ابلیس بزرگترین عامل دعوت کننده ومشوق  به فقر
زندگی نامه عبدالرحمان شرفکندی (هه ژار)
نویسنده. مترجم. شاعر. اسلام شناس. مفسر . فرهنگ نویس

عبدالرحمان شرفکندی (به کردی: عه‌بدولڕه‌حمان شه‌ره‌فکه‌ندی) (زاده ۲۵ فروردین ۱۳۰۰در مهاباد – درگذشته ۲ اسفند ۱۳۶۹ در کرج)، متخلص به هژار (به کردی:هه‌ژار) شاعر، نویسنده، مترجم، فرهنگ‌نویس، واژه‌شناس، محقق، اسلام‌شناس، مفسر و فرهنگ‌نویس کُرد ایرانی بود.  بسیاری از اساتید او را از برجسته ترین اساتید زمان خود می دانند. برخی منابع محل تولد شرفک
دوران جدید تیم ملی والیبال کشورمان از سال 2011 و با حضور خولیو ولاسکو آرژانتینی به صورت گام به گام و از پایه شکل گرفت و این مرد باتجربه و موی سپید آرژانتینی با رصد دقیق و پیدا کردن ایرادات والیبال مان تیم ملی والیبال کشورمان را در مسیر درستی سوق داد و بصورت کاملا حرفه ای شروع به تغییر نسل در ترکیب تیم ملی کشورمان انجام داد و با آوردن نفرات جوانی مثل سعید معروف که هم اکنون یکی از انکار ناپذیرترین ستارگان والیبال کشورمان هست،سید محمد موسوی، عاد
رفیق من سلام
حالت چطوره؟
آره تعجب نکن اینبار من اومدم حالتو بپرسم.
من اومدم بهت سر بزنم
چیه چرا ناراحتی؟؟نبینم ناراحت باشی.غمگین نبینمت رفیق.
مشکلتو بهم بگو که راهنماییت کنم.
واقعیتش اینه که...     ولش کن بی خیال
نه بابا بگو میگم
واقعیتش اینه من همش اون تعهدهایی که برای تغییر نوشتم یادم میاد.اون امضاهایی که پای تعهدهام انداختم.
فکر میکنم که زمان رو از دست دادم و به اندازه ی کافی تلاش نکردم
اما اینا که عیب و ایراد نیست
ماهی رو هر وقت از آب بگیری
بسمه تعالی:
 سلسلہ درس۔تزکیہ نفس۔۔
ھم نے بچھلے تحریر مین تزکیہ ،کے بارے میں کچھ مطالب بیان کیے تھے۔ اب ا یہاں پر نفس کے بارے میں کچھ مطالب بیان کرتے ھے۔۔
نفس کے معنی۔ نفس لغت میں روح کے  معنی میں استعمال ھویے ھے۔راغب اصفہانی لکھتے ھے نفس کا معنی روح کے ھے۔ اس سلسلہ میں انہوں نے قرآن کریم کی اس آیت کو ثبوت کے طور پر پیش کیا ھے۔وَاعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ یَعْلَمُ مَا فِی أَنْفُسِکُمْ فَاحْذَرُوهُ ۚ وَ اعْلَمُواْ أَنَّ اللَّهَ غَفُورٌ حَلِیمٌ(2
آشنایی با دانشگاه های تهران – دانشگاه خوارزمی(قسمت دوم)
برای اجاره سوئیت در تهران با ما در تماس باشید . از این تاریخ تا  آذر ۱۳۸۸ کارکرد دانشگاه تنها پذیرش دانشجویانی بود که داوطلب دبیری بودند. در بین این سالها ساختمانی در جاده قدیم شمیران اجاره شد و دانشسرا در آن استقرار یافت و چاپخانه نیز در همانجا تاسیس شد.
در سال ۱۳۴۲ در ۳۱ مرداد ماه دانشسرای عالی انحلال یافت و سازمان تربیت معلم و تحقیقات تربیتی به جای آن تاسیس شد که عکس این اتفاق یعنی ت
رمان جدید «آلچا گؤزۆندن گلسین» به زبان ترکی در ۱۷۸ صفحه توسط آقای حافظ خیاوی به صورت الکترونیکی منتشر شد.
نشریه ایشیق در خصوص آقای حافظ خیاوی نویسنده این رمان از قول دیگر نویسندگان و ادیبان ترکی نویس ایران مطالبی را ذکر کرده که آن را در ادامه تقدیم مخاطبان عزیز وبلاگ آذربایجان‌پرس می نماییم.
مخاطبان و علاقه‌مندان زبان ترکی در ایران عزیز، به منظور حمایت از نویسنده و زبان ترکی، در صورت امکان می توانند مبلغ ۱۵ هزار تومان را به حساب آقای حافظ

مبانی نظری و پیشینه تحقیق ایلاء
ایلاء در لغت به معنای سوگند است و ریشه آن از« الیه » به معنی قسم « حلف »گرفته شده است . (طبرسی ، 1379، هجری قمری ، ج1 ، ص 323 ؛ طباطبایی ، محمد حسین، 1358 ، ج 2 ،ص236؛ رازی ، فخر ،1421 ، هجری قمری ، ج6 ، ص 80 )
مشخصات فایل

تعداد صفحات
50

حجم
104 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
doc

دسته بندی
فقه و حقوق اسلامی

توضیحات کامل
عنوان: مبانی نظری و پیشینه تحقیق ایلاء

فرمت فایل: word
تعداد صفحات: 50
ایلاء در لغت به معنای سوگند است و ریشه آن از« الیه
باسمه تعالی

برداشت از
اجرای علیخانی

متن نقل
بیژن ومنیژه

دوستان،
آمده ام باز، که این دفتر ممتاز، کنم باز و شوم قافیه پرداز و سخن را کنم آغاز

به تسبیح خداوند تبارک و تعالی که غفور است و
رحیم است، صبور است و حلیم است، نصیر است و
رئوف است و کریم است، قدیر است و قدیم است.

خدایی که
بسی نعمت سرشار به ما آدمیان داده، گهرهای گران داده، سر و
صورت و جان داده، تن و تاب و توان داده، رخ و روح روان
داده، لب و گوش و دهان داده، دل و چشم و زبان داده، شکم داده
هوالعزیز
حضرت دوست رادلگیرکردن نابخردی است

همه ی آیات قران بابرکت و پر رمز ورازند.

و بلکه شفابرای اهل باور وسم مهلکی
برای ستمکاران  نیز هستند

وَنُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ مَا هُوَ شِفَاءٌ
وَرَحْمَةٌ لِلْمُؤْمِنِینَ وَلَا یَزِیدُ الظَّالِمِینَ إِلَّا خَسَارًا ۸۲سوره
اسرا .

دراین ماه آیه ی 53 سوره زمر برای اهل دل  وکسانی که دلشان ازخودشان مکدر و  تنگ شده تلالوی خاصی دارد

اهل معنا می دانند این آیه ازقرآن یکی از امید
بخش ترین واژگان حیات
راههای مختلف از بین بردن گناهان و جلب محبت الهی چیست؟  همان گونه که اعمال صالح و نیکوی انسان به واسطه برخی گناهان حبط و تباه می شود، بعضی از اعمال نیک نیز سبب تکفیر و از بین رفتن گناهان می گردد. در قرآن و روایات راهها و مصادیق فراوانی که موجب از بین رفتن گناه و آثار و عوارض آن، بلکه تبدیل سیئات به حسنات شده است. از مجموع آنها این مطلب به دست می آید که ایمان و عمل صالح و توبه و ترک گناهان کبیره، مطمئنترین راه از بین بردن گناهان گذشته و جلب محبّت ا
چهل مناجات عاشقانهرحیم کارگر محمدیاری«سیدی! عبدک ببابک، اقامته الخصاصة بین یدیک، یقرع باب احسانک بدعائه فلا تعرض بوجهک الکریم عنّی و اقبل منّی ما اقول».[1]ای
مولای من! بنده‎ات بر در ایستاده و تو را می‎خواند و درب احسانت را به
مناجات‎هایش می‎کوبد. پس از راه بزرگواری روی از من مگردان و آنچه می‎گویم
بپذیر.خــدایــا بر در تـو بندة تـوسـتهمی خواهان آن گل خندة توستتو روی نازنیـن از مـن مـگـردانبـزرگـی و کـرم زیـبنـدة تـوست«اللهم! إنّی اتوب
ر
  اسامی و نامهای قیامت در قرآن به تفکیک آیات
«مرحوم فیض کاشانى;» در محجّه البیضاء مى‌گوید: «در هر یک از نام‌هاى قیامت سرى نهفته است و در هر توصیفى معناى مهمى بیان گشته: باید کوشید این معانى را درک کرد و به این اسرار راه یافت.»
از همین رو به صورت فشرده به نام‌های قیامت اشاره خواهیم کرد؛ قبل از آن ذکر یک نکته ضروری است که این نام‌ها در ۳ قسمت آورده شده است که در بخش اول آن (تا نام ۲۴) اسامی تک کلمه‌ای؛ بخش دوم (تا نام ۳۵) اسامی قیامت در قالب جمل

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

فیلم پنج