نتایج جستجو برای عبارت :

پاورپوینت صخره نوردی(سنگ نوردی)

طبق تحقیقات جدید در مجله Marine Ecology Progress Series، صخره های مرجانی از آب های استوایی عقب رفته و صخره های جدیدی را در مناطق معتدل تر ایجاد کرده اند. محققان دریافتند که تعداد مرجان های جوان در صخره های گرمسیری طی چهار دهه گذشته 85 درصد کاهش یافته و در صخره های نیمه گرمسیری دوبرابر شده است.

ادامه مطلب
این پاورپوینت در 31 اسلاید به شکل کاملاً زیبا و منحصر به فرد طراحی شده است در این پاورپوینت مطالبی از سنگ نوردی،مزایایی صخره نوردی،در صخره نوردی چه اعظلاتی درگیر می شود،شروع صخره نوردی،وسایل مورد صخره نوردی و سایر مطالب مفید و ارزنده در مورد صخره نورد و سنگ نوردی در این پاورپوینت درج شده است که امید واریم رضایت شما عزیزان را جلب نماید.

جهت دانلود فایل کلیک کنید
محمود نامی در صخره نوردی شهرستان قاینات .
او در دوران 15 سالگی صخره نوردی را شروع کرد .
او هرگز در مسابقات شرکت نکرده است و میگوید هرگز هم شرکت نمیکند. او در این کار خیلی حرفه ای میباشد و صخره نوردی را برای تفریح کار میکند نه برای مسابقه.
یکی از صعود های فنی محمود نامی در کردستان کوه (یوسف سیاه) که یک ساعت و چهل دقیقه زمان برد :
محمود نامی صخره نوردی را از سید ابوطالب براتی در شهرستان قاین آموخت.
او عضو باشگاه فرهنگی ورزشی بزرگمهر قاین هم هست هر هف
مقابل صخره سنگی سختی ایستادم و سختی و مقاومتی که داشت و نگاه کردم
صداش زدم. زمخت ترین هدیه خدا؟
صدایم پیچید و چند تکه سنگ کوچیک از بالا به پایین صخره ریزش کرد
از خواب بلند شد
با صدایی بم جوابم را داد
پرسیدم: چر اینقدر زمختی؟
سوالم را بارها تکرار کردم و هربار چند تکه سنگ از بالا به پایین صخره ریزش میکرد ولی جوابی نشنیدم
وقتی سرسختیشو دیدم. وقتی مقاومتشو در برابر حرف زدن دیدم. رومو برگردوندم و برگشنم که برم 
که صدایی محکم. منو سرجام میخکوب کرد
_ م
اگر سفری به شمال منطقه Valentine داشته باشید، درست در قسمت جنوبی خط راه آهنِ مرز Ambarino و New Hanover، زیر صخره بزرگ علامت هایی مرموز حکاکی شده و به سادگی می تواند حس کارآگاهی شما را بیدار کند. برای حل این معما می بایست فرآیند طولانی و هوشمندانه ای را پی بگیرید,در همین حد کافی است که کلید حل پازل مورد بحث در غاری مخفی حوالی جاده Ambarino نهفته است.
من مثل شب های گذشته خواب خوشبختی ندیدم، متاسفم. کنار هم بودن یک رویا نبود، یک انتخاب بود از جانب شما، متاسفم که من نبودم. دو روز پیش وقتی هوا در حال تاریک شدن بود روباه مکار مزرعه آمد کنارم لب رودخونه نشست و گفت: انسان ها دو جوراند. ادمهای که بد اند و حیله خوب بودن بلدند و ادمهای که خوب اند و از خوب بودنشون ناراحت اند. گاهی می توان تاسف جوجه گنجشکی خورد که بعد از اولین پرواز، باد شدید امد و به صخره خورد. من بادِ بودم که مقصر شناخته شد! و شما صخره ا
کوه آتشفشانی سهند که در منطقه حفاظت شده سهند قرار دارد، طی هزاران سال
فعالیت باعث شکل گیری قله های کله قندی شکلی شده که در گذار زمان محل سکونت
مردمان این منطقه گشته است. روستای کندوان تبریز که در دامنه کوه سهند قرار دارد
علاوه بر این که محل سکونت روستاییان هست، اثری تاریخی و ساخته دست بشر
نیز می باشد. خانه های این روستا از کندن و تخیه درون این کوه های کله قندی
شکل به دست انسان ساخته شده اند. خانه های روستای کندوان از نظر نوع
معماری در ایران
نام کتاب : مهمان صخره هانویسنده : راحله صبوریانتشارات : سوره مهرتوضیحات : این کتاب خاطرات محمد غلامحسینی از سال «۱۳۵۲» است که به دنبال شغلی برای خودش می گشته و بعد از مدتی متوجه علاقه اش به خلبانی می شود ، این کتاب دارای «۳۷۲» صفحه می باشد و بخش پایانی کتاب مدارک و عکس ها خلبان غلامحسینی آمده است و مناسب گروه سنی ( د و ه ) استقطعه ای از کتاب :بار دیگر هواپیما چرخی زد و با شدت جی بعد را وارد کرد شدت جی به قدری بود که سرم رفت لای دو پایم ودر حالی که ا
آشنایی با منظومه شمسی
تعریف جدید سیاره نیروی جاذبه را یک عامل تعیین‌کننده می‌داند. جاذبه در صورت وجود میزان معینی از جرم باعث گرد شدن سیاراتی مانند عطارد می‌شود.
نگاهی اجمالی به سیارات منظومه شمسی

تیر یا عطاردیک جرم آسمانی برای آنکه سیاره باشد باید مداری به دور یک ستاره داشته باشد نه آنکه به دور یک سیاره دیگر بچرخد.عطارد یک سیاره خاکی یا صخره‌ای است. قطر آن 5600 کیلومتر است و کوچکترین عضو گروه سیارات صخره‌ای داخلی است.

ادامه مطلب
سفر آگاهی‌ست...
✅ تور سواحل زیبای مکران ✨بصره تا ونک✨
سفری مسئولانه به ناشناخته های شرق هرمزگان
⏰رفت: چهارشنبه ۲۰ آذر ساعت ۲۴:۰۰ از بندرعباس.
⏰برگشت: جمعه ۲۲ آذر حدود ساعت ۲۲:۰۰ رسیدن به بندرعباس.
- جاذبه ها:

- شوشل یا دره های عمیق پیوشک
- کلوتهای زیبای پیوشک
- ساحل زیبای ونک
- گل فشان یا پوراف توجک و گتان
- کوه های مریخی یا مینیاتوری
- ساحل سنگی زیبای گتان
- جزیره صخره ای فرهاد
- کلوتهای زیبا در مسیر کرتی
- ساحل بسیار زیبای آبکوهی
- تلاقی کویر و
#همسفر_ابرها
خودت را رهابگذار بدود میان گیسوانت نسیمدره هافریاد اسم زیبای تو  میان مخمل صخره هایندای جدا مانده از سالهای سبزه و گلخودت را رهافانوسی باش در رهگذار بیدریغ اردیبهشتپای بگذار بر این شهر خموشبگذر از بن بست تنهاییبخند و باز هم بخندکه از آستین تو باید خورشید را دید!

بی خیال هر آنچه می آید و می رودبازونت را بسپار به خیال یک درخت توتذهنت را پر از یاس های زرد شادشالت را بسپار به کبوتران قصهکنار یک صخره دمی آرام بگیربا خودت بردار،طعم
بهارک من
در نسیم وزیدن گرفت دوباره نامشدر جویبارها،عکسی از او  دوباره نمایانبا آن آواز های مستیروی از عشقِ سرخدل از سبزهِ سبزای بهارکمعشق را از که گرفتی جان؟

مرگ سیاهی را پایان دادیزمستان را بی اعتبارجویبار ها را دو باره جاننام تو را باد هرکجا می بردتا دورهای دورعشق و مستی ام فزود از اوای بهارکمعشق را از که گرفتی جان؟

دلم گرفته بود از سیاهی های دلتنگیبر بالای صخره ها/در آن دورهای دورابر بود از پس خورشیدباران می زد بر گونه هایمحال خ
پلنگ به ماه گفت:- من تو را دوست می‌دارمماه چیزی نگفت، زیرا ماه بود و ماه، هرگز حرف نمی‌زند. پلنگ این را فهمید که ماه سخن نمی‌گوید و هرگز سخن نخواهد گفت. پس گفت:- تو می‌توانی حرف نزنی اما من دوستت می‌دارم و از جانب تو با خویشتن سخن‌ها خواهم گفت.ماه همچنان ماه بود و ساکت بود. فقط می‌تابید. پلنگ که فکر می‌کرد ماه را دوست می‌دارد هر شب سر صخره می‌ایستاد و می‌گفت:- اینقدر نگاهت می‌کنم تا مانند تو شوماینجا بود که گلی کوچک که بر صخره روییده بود به
بوی خوش ساحل در مشامم پیچید . پاهایم را نرم نرمک ، بر ماسه های سرد حرکت دادم . آرام آرام قدم زدم تا از حرات پاهایم داغ واز شرم و خجالت خیس شوند .حس مبهمی داشتم . آرامشی عجیب ، شانه های خسته ام را در آغوش کشیده بود . پلک هایم را بر هم نهادم ؛ صدای برخورد دستان سهمگینش با صخره ها و سنگ های ریز و درشت ، گوشم را نوازش میکرد . قلب بی قرارم ، برای صخره ی صبور تپید . لشکر بی رحم اشک از هر سو بر چشمانم هجوم آوردند . صخره ها به مرگ تدریجی خود ادامه میدادند و من ،
آیا شما هم گردشگری هیجان انگیز دوست دارید؟
آیا از آن دسته افرادی هستید که هیجان را دوست دارید؟ آیا سفرهای هیجان انگیز برای شما جذابیت دارد؟ پس خواندن این صفحه را از دست ندهید. می‌خواهیم با هم به هیجان انگیزترین جای دنیا سفر کنیم و روی آخرین پله جهان بایستیم و از آن بالا به دنیا نگاه کنیم. صخره ترول تونگا در نروژ منتظر شمااست با مجله پیام دلتا همراه باشید.

ترول تونگا چیست؟یک صخره بیرون زده به صورت افقی، در کوهستانی در نروژ! در اعماق فلات نرو
تجربه من از اولین شکستگی پا تو زندگیم
خب این مطلب رو مینویسم شاید بدرد کسی بخوره!
من دوجرخه سوار نیمه حرفه ای کوهستان و حرکت های نمایشی هستم، از حدود 15 سالگی دوچرخه سواری رو شروع کردم. با رفتن به دانشگاه مدتی از دوچرخه سواری دور شدم اما تو 28 سالگی با دیدن فیلم مستند Life Cycles دوباره فکر دوچرخه سواری تو من زنده شد.
کم کم پیشرفت کردم تا بعد حدود 5 سال به جایی رسیدم که راحت از صخره و کوه بالا و پایین میرفتم، پرش انجام میدادم و تو خیابون هم از موانع راح
والتر بنیامین، ترجمۀ حسام حسین‌زاده

واگن فضیلت (به یاد 5 اکتبر 1922) [اثر پاول کله[1]]
هشدار
در جایی که برای گردش‌های روزمره مشهور بود، نه‌چندان دور از [شهر] چینگ‌دائو[2]، قسمتی صخره‌ای وجود داشت که به‌عنوان مکانی رمانتیک شناخته شده بود و دیوارهای سنگیِ پُرشیبیش تا اعماق زمین فرو می‌رفت. این دیوارهای سنگی میعادگاه بسیاری از مردان عاشق‌پیشه در طول دورۀ سرخوشی بود و پس از اینکه هرکدامشان دست در دست دختر [محبوبشان] منظره را ستایش می‌کردند، ب
خلف حضرت زهرائی و از خوبانی
در غدیر خم تاریخ جهان پیمانی
نور خورشیدی و بر شاه و گدا می تابی
قاصد خوبی و خیر از طرف جانانی
مهربان تر ز پدر مثل برادر یاری
سربلندتر ز قلل ، صخره کوهستانی
سخنانت همه با منطق قرآن زیبا
سیّد و سرور و سردار خداجویانی
معنای مقاومت چیست؟ معنای مقاومت این است که انسان یک راهی را انتخاب کند
که آن را راه حق میداند، راه درست میداند، و در این راه شروع به حرکت کند و
موانع نتواند او را از حرکت در این راه منصرف کند و او را متوقّف کند؛ این
معنای مقاومت است.
فرض کنید یک وقت در یک جادّه‌ای انسان به یک مسیلی
برخورد میکند، به یک حفره‌ای برخورد میکند، یا در حرکت در کوهستان که
میخواهد مثلاً به قلّه‌ی کوه برسد، به یک صخره‌ای برخورد میکند؛ بعضی‌ها
وقتی که برخورد میکنن
اپونتیا صخره ای 
قیمت هر گلدان سایز ۱۴ : ۲۲۰۰۰ تومان 
تعداد بالای ۴ گلدان : ۱۵۰۰۰ تومان 
ارسال به سراسر کشور 
تلفن تماس و تلگرام 
۰۹۹۰۰۵۷۳۰۰۶
۰۹۹۰۰۵۷۳۰۰۷
لینک اینستاگرام 
لینک تلگرام 
توضیحات تکمیلی و نحوه نگهداری محصول در ادامه مطلب 
ادامه مطلب
والتر بنیامین، ترجمۀ حسام حسین‌زاده

واگن فضیلت (به یاد 5 اکتبر 1922) [اثر پاول کله[1]]
هشدار
در جایی که برای گردش‌های روزمره مشهور بود، نه‌چندان دور از [شهر] چینگ‌دائو[2]، قسمتی صخره‌ای وجود داشت که به‌عنوان مکانی رمانتیک شناخته شده بود و دیوارهای سنگیِ پُرشیبیش تا اعماق زمین فرو می‌رفت. این دیوارهای سنگی میعادگاه بسیاری از مردان عاشق‌پیشه در طول دورۀ سرخوشی بود و پس از اینکه هرکدامشان دست در دست دختر [محبوبشان] منظره را ستایش می‌کردند، ب
 درازنای شب اندوهان را از من بپرس که در کوچه تا سحرگاه رقصیده‌ام و سنگ‌فرش‌های حوصله را به شیون عبث گام‌هایم آغشته‌ام‌. از من بپرس که همپای بادها در شهر و کوه و دشت به دنبال تو گشته‌ام و ساعت کوکی کهنه‌ام را به وقت ساحل ابدیت میزان کرده‌ام. جای پاهای کوچکت را بر ماسه‌ها دیدم. صدا زدم الکساندر... دویدی بالای صخره‌ها. مرا نگاه نکردی.

اگر فکر می کنید بالی بهشت اندونزی است پس به جزایز نوسا سفر نکرده اید. نوسا مجموعه الجزایر کوچکی هستند که بهشتی در اندونزی می باشد . نوسا لمبونگان و نوسا پنیدا از مهم ترین و زیباترین این جزایر هستند.نوسا پنیدا جزیره ای در جنوب شرقی بالی است که در مجاورت نوسا لمبونگان قرار دارد.این جزایر هنوز آنچنان رونقی ندارند ولی زیبایی و بکر بودن آن ها توجه خیلی از گردشگران و توریست ها را به خود جلب کرده است.
نوسا پنیدا بزرگترین از مجموعه جزایر نوسا می باش
واسه‌شون قصه تعریف کردم. من همیشه قصه تعریف می‌کنم. تفت می‌دم. حتی گاهی برای خودم هم قصه تعریف می‌کنم. گفتم که یه بار ما می‌خواستیم خودکشی کنیم... انگار که یه بار مثلا یکی بخواد بره نون بگیره، یا یکی بخواد بره زیارت، یا هر چیزی. منظورم اینه که خودکشی کردن ما هم یه چیزی توی همین مایه‌ها بود. یعنی مسئله‌ی خاص و مهمی نبود. خیلی معمولی، تو یه روز عادی. خب؟
بعد یه رفیقی هم داشتیم، نشستیم مغزهامون رو ریختیم رو هم و گفتیم به چه رو‌ش‌هایی می‌شه خود
در آغازی برای نبودن، خویش را در میان مردمانی دیدم که به بودن ارزش می نهادند. در روزی از زندگانی، خویش را در آغوش مردگان یافتم. بدون اظطراب برای منصرف شدن، چشم به آنها دوختم. بدون دلیلی برای برگشتن، پل های جا مانده را آوار می کردم. من درخواست رهایی داشتم و حالا با یک پروازِ بدون صعود اجابت شده بود. برای اینکه در آن دنیا سخت محاکمه نشویم. یکی یکی روی لبِ صخره می ایستادیم و یک دیگر را با چشم های بسته هل می دادیم. شاید آن دنیا بخاطر مرگ محاکمه بشویم
از کاکتوس تنها می گفتم. از صخره بی کس می گفتم. از رود آواره می گفتم. نه انتظارش نبود، تجربه کنم. انتظارش نبود، بغض کنم. 
آدمی کم انتظاری هستم از دیگران ولی حالا در انتظار یک نفرم. با امید آمدنش، نفس می گیرم و با خیال رفتنش، اشک می ریزم.
بچه ها عاشق کسی نشید که ازتون دوره، وگرنه اگه حسی بهتون نداشته باشه، هر بار که میگید: دوستت دارم. اون فقط سین می کنه...
گاهی دوست داری همه چیز را رها کنی بروی جایی که خودت باشی و خدا و هیچکس
دور از همه آدم هایی که دوستشان داری.
دور از همه آدم هایی که دوستت دارند.
دور از همه آدم هایی که از هم  متنفرید.
دور از همه چیز......
+ رود هایی که سرنوشتشان پریشانیست، آغوش دریا هم به آرامششان نمیرساند.
موج میشوند و هر روز سر بر صخره میکوبند.......
تا چه پیش آید زین پس.....
مارمولک غواص این نوع خزنده زیبا که بومی کاستاریکاست با شیوه عجیب خود میتواند تا شانزده دقیقه یا بیشتر زیر آب بماند محققین معتقدند با استفاده از حباب روی بینی آنالس ها میتوانند زیر آب به نوعی تنفس کنند.این مارمولک ها در آبهای کم عمق ساحلی و بین صخره ها زندگی میکند و از آبزیان ریز و نوزادان موجودات دریایی تغذیه میکند
یک شب میاد که تو کنارمی. وقتی شب شده، آسمون پر ستاره‌تر از همیشه‌ست و خدا روی دنیا، پتوی سیاه کشیده و همه خوابیدن. تو دل کوهستان اما، با نورِ مهتاب روشنه. دره‌ها، صخره‌ها، رودها... وقتی همه‌ تو خوابِ نازن، کنارت دراز میکشم و زل میزنم به سبزِ خوشرنگِ چشات. صدای زوزه‌ی گرگ از دلِ دره های عمیقِ کوهستان بلند میشه. مچاله میشم تو بغلت. از همه‌چیز، موی من و چشم تو و فضا و رویا، بوی کاجِ قطع شده میاد و خواب، ما رو هم میبره.
این روزها شهر پر است از یاد تو!عطر تو تا کجاها که نمی‌رود.دل آسمان که برایت تنگ می‌شود، بغضش می‌گیرد و بی‌هیچ بهانه‌ای های‌های می‌بارد.اینجا،
روی زمین... تمام کوه‌ها و دره‌ها، سنگ‌ها و صخره‌ها، گل‌ها و سبزه‌ها،
درختان کوچک و بزرگ، خشکی‌ها و دریا‌ها، حتی تمام پرنده‌ها و چرنده‌ها...
از اشک‌های پر از دلتنگی آسمان، برای تو! مست و کیفور می‌شوند و یاد تو
می‌افتند.اما موجوداتی هم هستند که همیشه ناراضی‌اند؛ همیشه غم دارند و احساس می‌ک
این روزها شهر پر است از یاد تو!عطر تو تا کجاها که نمی‌رود.دل آسمان که برایت تنگ می‌شود، بغضش می‌گیرد و بی‌هیچ بهانه‌ای های‌های می‌بارد.اینجا،
روی زمین... تمام کوه‌ها و دره‌ها، سنگ‌ها و صخره‌ها، گل‌ها و سبزه‌ها،
درختان کوچک و بزرگ، خشکی‌ها و دریا‌ها، حتی تمام پرنده‌ها و چرنده‌ها...
از اشک‌های پر از دلتنگی آسمان، برای تو! مست و کیفور می‌شوند و یاد تو
می‌افتند.اما موجوداتی هم هستند که همیشه ناراضی‌اند؛ همیشه غم دارند و احساس می‌ک
چقدر تا به حال تجربه کار با یکی از محصولات آرسی را داشته اید؟ فرقی نمی‌کند کوادکوپتر بوده یا هواپیما یا ماشین کنترلی! جذابیت دنیای آرسی به قدری است که از هر دری که وارد آن شوید، از آن لذت برده و به بدون شک درگیر هیجان آن خواهید شد. 
اگر احساس می‌کنید که جذابیت‌ ماشین‌های کنترلی برایتان از دیگر محصولات آرسی بیشتر است، مسیر را درست آمده‌اید. ماشین کنترلی صخره نورد wltoys 18428b یکی از گزینه‌ها و محصولات بسیار فوق العاده در زمینه ماشین‌های ال
چقدر تا به حال تجربه کار با یکی از محصولات آرسی را داشته اید؟ فرقی نمی‌کند کوادکوپتر بوده یا هواپیما یا ماشین کنترلی! جذابیت دنیای آرسی به قدری است که از هر دری که وارد آن شوید، از آن لذت برده و به بدون شک درگیر هیجان آن خواهید شد. 
اگر احساس می‌کنید که جذابیت‌ ماشین‌های کنترلی برایتان از دیگر محصولات آرسی بیشتر است، مسیر را درست آمده‌اید. ماشین کنترلی صخره نورد wltoys 18428b یکی از گزینه‌ها و محصولات بسیار فوق العاده در زمینه ماشین‌های ال
امام باقر عامام بافر ع همانا مومن کسی است که چون راضی و خرسند باشد رصایتش اورابگناه و با طلی وارد نکند و چون شود از سخن حق خارجش نکند و کسی رت یابد قدرتش اورا بانچه حق ندارد نکشاند  امام ع فرمود مومنان  با وقار و ارامشند مانند شتر نری که مهار در بینی دارد چون اورا بکشد براه افتد و اگر صخره یی بخوابانند بخوابد کنایه از اینکه در امور شرعی رام و منقاد استوسر کشی و امتناع ندارد واگر چه ذاتان شتر نر است نر است و نیرومند ولی نیروی اینان اورا از سر پی
1. پاموکل (ترکیه)
به زبان ترکی این نام یعنی: قلعه پنبه ای و به آسانی می توان فهمید که چرا چنین نامی به آن اطلاق شده است. همچنین این شگفتی طبیعی قسمتی از سایت شهر هایراپولیس (Hierapolis) در سوریه است و در طی قرنها این دو به دلیل نزدیکی یکی شده اند. در واقع برخی از مقبره های قدیمی در قبرستان شهر بخشی از منظره را تشکیل میدهد. این سایت دارای سنگهای تراورتن و چشمه های آب گرم است. سنگهای تراورتن ظاهری متحدالمرکز دارند و با رنگ سفید حریرگونه جلوه ای روحانی خل
دسترسی با طناب ایلیا با بهره‌ مندی از تکنسین‌های دوره دیده پیچ و رولپلاک و متخصص به استفاده از روش فوق العاده ایمن و سریع کار با طناب به روش صخره نوردی، اقدام به خدمات رسانی در این شاخه نموده است.روش اجرای پیچ و رولپلاک سنگ نما ساختمان به اینصورت است که بعد از سوراخکاری در سنگ ،از پیچ های گالوانیزه (ضد زنگ زدگی) و رولپلاک متناسب آن استفاده می شود و برای جلوگیری زشت شدن نمای سنگ خود ، بوسیله رنگ یا بتونه ،روی پیچ را میپوشانند.
للِمَ وَفِّرْ فِیهَ حَظَّی مِنْ بَرَکاتِهِ وَسَهِّلْ سَبَیلی ِلى خَیـرَاتِهِ
و هیچ مقدسیتی قبل از دریافت خیر یا دادن به صالحان وجود ندارد.
اگر گدا تنبل است ، تقصیر صاحبخانه چیست؟
عیسی مسیح علیه السلام گفت:
“کشاورزی در دشتها رشد می کند ، نه روی صخره ها و دشت های بلند. بله ، خرد چنین است. خرد در فروتن رشد می کند ، اما در یکی از افتخارها رشد نمی کند.”
شما هرگز نمی دانید که هر کس سر خود را روی سقف قرار دهد ، سرش شکافته می شود (در کار با سقف) ، اما کس
صد گرگ به گله زد، ولی چوپان، ماندچندیست به کار و حاصلش، دل بسته
هی ماه به دور این زمین می گردد
عمریست به دور باطلش، دل بسته
صد صخره که باشد، بخدا خواهد رفت
چون موج به عشق ساحِلش دل بسته
دانی که چرا زمین ما پا برجاست؟
چون ایزدِ ما به پازلش، دل بسته
منطق که در این زمین به جایی نرسید
شاعر به همین دلایلش، دل بسته
گفتی که تو را می کُشم اخر، بانو
مقتولِ شما به قاتلش دل بسته
#حمید_رفایی
 به گزارش سایت تفریحی چفچفک برگرفته از نیمروز  : اگر می‌خواهید هم از منظره لذت ببرید و هم دنیا زیر پایتان باشد سری به این ده نقطه‌ی شگفت‌انگیز جهان بزنید. ایستادن در این مکان‌ها هیجان شما را به اوج می‌رساند و تجربه‌ای بی‌نظیر برایتان رقم خواهد زد.
۱۰. صخره‌ی هوم هاد، پارک ملی سای تونگ، تایلند
ادامه مطلب
پشم صخره عایق حرارتی و آکوستیک با تحمل دما + ۷۵۰ درجه سانتی گراد و نقطه ذوب شدن ۱۳۰۰ درجه سانتی گراد و دمای bearing ° ۳۰ ° C است. ضریب انتقال حرارت بسیار پایینی دارد و استحکام عایق‌بندی آن برابر با ۳۳ برابر دیوار بتنی و ۲۲ برابر دیوار آجری است. ویژگی‌های دیگر این نوع عایق‌بندی عبارتند از: غیر سمی، قابل بازیافت و سازگار با محیط‌زیست، کاهش هزینه کم‌تر نسبت به مقره‌های دیگر (elastomeric، پلیمری، و فوم)ساده و مناسب مقدار "جذب آب" از این محصول مطابق با مح
داستان طوفان نوح است. موج سیل آسایی در دره مرگ به راه افتاده و شماری از ما را با خود برده و می‌برد. ما با ترس به صخره‌های دو سوی دره چسبیده‌ایم. سیل گاهی بالاتر می‌آید، و شماری دیگر را همراه سفر مرگ می‌کند. ما بالاتر و بالاتر می‌رویم و به هم اطمینان می‌دهیم خطری نیست. دست تطاول این سیل به آنجاها که ما هستیم نخواهد رسید.
ما این بالا بر تخته سنگ‌ها تکیه زده‌ایم و برای کاستن از بار این همه ترس، حرف می‌زنیم، شوخی می‌کنیم، بحث‌های فلسفی و تئو
ساخت ویلا بر روی صخره های پکن

مردی که ثروت خود را در طب سنتی رقم زد ، شش سال در ساخت قله کوه خصوصی و ویلای لوکس خود در بالای یک بلوک آپارتمان مرتفع در پایتخت چین گذراند. اکنون ، مقامات 15 روز به او می دهند تا آن را خراب کند.
مجموعه سنگفرش اتاق ها ، صخره ها ، درختان و بوته هایی که بر فراز ساختمان 26 طبقه قرار دارند ، به نظر می رسد چیزی که در یک صخره ساحلی ساخته شده است ، و به آخرین نماد بی توجهی به قانون در بین ثروتمندان و همچنین عمل شایع در ساخت غ
- خوب... شنوندگان عزیز رادیو خاموش، سلاااام! :)
= تماشاچیا: (صدای کف و سوت)
+ رادیو؟
- بله دیگه! رادیو!
  یادم میاد توی فیلم «127 ساعت» جیمزفرانکو در نقش آرون، تو یه بیابون بین صخره ها گیر کرده بود...
+ واقعاً؟
- :/ دارم میگم تو فیلم! البته فکر کنم برگرفته از یه داستان واقعی بود، آره!
+ خب؟
ادامه مطلب
در استان همدان مابین تویسرکان و همدان کوه الوند با ارتفاع 3450 متر و کوه کلاغ لان با ارتفاع 3350 متر قرار دارند، الوند از طریق گردنه شمال غربی به قله کلاغ لان، از جنوب غربی به دره کیوارستان و چهار قله منتهی می‌شود.
برای صعود به قلل از همدان، از میان باغ‌های عباس‌آباد به‌طرف آبشار گنجنامه رفته، مسیر مشخص‌شده را از گنجنامه با دور زدن تپه‌ای بلند به سمت شمال ادامه دهید. در زیر پناهگاهِ میدانِ میشان، آبشار دوم قرارگرفته، مسیر پس از مدت‌زمانی
بَحری پرنده‌ای شکاری ازسردهٔ شاهین با جثهٔ متوسط (تقریباً اندازهٔ کلاغ) است. 
شبیه شاهین معمولی است اما کمی لاغرتر بوده و دم بلندتری دارد بحری در غرب آسیا، شمال آفریقا و مناطق همسایه آنها در اروپا زندگی می‌کند. همچنین در ایران نیز یافت می‌شود زیستگاه بحری مناطق نیمه بیابانی و صخره‌ها و تپه‌های باز و خشک است.
#حدیث_مهدوی 
امام جواد(ع)
«اذا مات ابنی علی بدا سراج بعده، ثم خفی، فویل للمرتاب و طوبی للعرب الفار بدینه ثم یکون بعد ذلک احداث، تشیب فیها النواصی و تنشق الصم الصلاب».
«چون پسرم علی (امام هادی علیه السلام) در گذشت، چراغی آشکار می شود (امام حسن عسکری علیه السلام) آنگاه خاموش می شود، وای بر کسی که دچار شک و تردید شود. خوشا به حال کسی که دین خود را بردارد و فرار کند. آنگاه حوادثی روی می دهد که جوانان پیر می شوند و موها سفید می گردد. فتنه ها به قدری سخت
در پانزده کیلومتری شهر قشم، در مسیر راهی که به منطقه باستانی خربز
یا خربس و سپس به بندر سوزا منتهی می شه، یک رشته کوه طولانی وجود داره که
در دل آن معماری صخره ای شگفتی قرار داره. ورود به این فضای صخره ای از
طریق روزنه های غار مانندی ممکنه که تعداد آن ها به نُه روزن در سه ردیف می
رسد و در گردشگری قشم از اماکن دیدنی قشم میباشد. در ریف بالا شش، در
حاشیهٔ وسط دو و در پایین یک روزن تعبیه شده .این غارها که از پدیده های
کهن زمین شناختی به شمار می رن هم
اپیزود پنجاه و پنجم از پادکست فارسی چنل بی به نام «ساحره‌سوزی» داستان زنانی را روایت می‌کنه که در گینه‌ی نو به جرم جادوگری سوزانده می‌شن. بنا به گزارشی که این اپیزود تعریف می‌کنه و به قلم یک خبرنگار ماجراجو نوشته شده، در گینه‌ی نو باور عموم بر اینه که مرگ یا به خاطر کهولت سن اتفاق میفته یا پای عاملی شرور درمیونه. این عامل شرور هم معمولا یک زنه. قهرمان این اپیزود زنی هست ب اسم مونیکا. پونزده سال پیش مونیکا هم به اتهام جادوگری در شرف زنده زن
سال‌ها دل طلب جام‌جم از ما می‌کرد    و‌آنچه خود داشت ز بیگانه تمنّا می‌کرد
هر چه از بیرون می‌گیری شاید برای لحظاتی از تو کوهی از انگیزه بسازند اما با گذر زمان جز مقداری سنگ و صخره از این کوه نمی‌ماند! پس شاید بهتر باشد نگاهت را به سمت خودت متوجه کنی و نیروی محرکه مورد نیازت را داخل خودت جست و‌جو کنی، با این کار آتشفشان انرژی و انگیزه خودت خواهی شد و چشمانت دیگر به کف زدن‌ها و سرتکان دادن‌های دیگران نخواهد بود.
+سید علیرضا مصطفوی
دره شمخال مشهد
یکی از بکرترین جاذبه‌های ایران که ممکن است برای بسیاری از افراد تاکنون ناشناخته باشد دره شمخال مشهد است.دره شمخال مشهد بهشت ایران و بهشت خراسان می‌باشد.اگر به آن‌جا رفتید و تا انتها پیش نرفتید مطمئن باشید زیباترین مکان دیدنی زندگی‌تان را از دست خواهید داد.دره شمخال مشهد در روستایی با همین نام می‌باشد که دارای شیب ملایمی است.این دره دارای آبشارهای زیبا، درختان سر به فلک کشیده، چشمه سارهای متعدد، آب جاری و زلال و غیره است.
#برای_ابد
دیروز
روز خوشی بود
از شکوفه ها، 
ترانه بر می خواست
نسیم مدام می وزید
و بالای صخره ها،
باران، نم نم در گوش ردیفی از نرگس های نو رس آواز می خواند...
با آخرین روزهای سرد،
خبر دیدار،
بر قلب های خسته ما،
پیام های عاشقانه بهار را،
صدای رودخانه  می آورد!
دیروز،
روز خوشی بود
از شکوفه ها، 
ترانه بر می خواست
نسیم مدام می وزید
من بی خیال حرف های سرد مردمان بیهوده،
انگار گل سکوت را می توانستم بچینم از دامن کوه!
مثل یک اتفاق ساده 
کاش می شد درون قلب
شب‌های زمستون که برمیگشتم خونه‌، سرمون رو سمت پنجره اتاق کاف میذاشتیم و به صدای بارون گوش می‌دادیم. رو به سقف دراز می‌کشیدیم و از ماجراهای بی سر و ته حرف میزدیم. پرتقال پوست میکندیم و از ساحل‌گردی‌ها براشون می‌گفتم. حالا چه همه وقته که پاهام ماسه‌های نرم و خوش‌رنگ رو لمس نکرده. وقتی خورشید روشنش می‌تابید به موهایی که موج گرفته بود از شرجی و تنها سایه‌ای که برای یک لحظه پناه گرفتن از آفتاب تیز ظهر پیدا میکردیم سایه‌ی کوچک یک صخره بود. ه

بیا با من زندگی کنتا بنشینیمروی صخره‌هاکنار رودخانه‌های کم‌عمق
بیا با من زندگی کنتا میوه‌ی بلوط بکاریمدر دهان یکدیگرو این آیین ما شود
برای سلام گفتن به زمینپیش از آنکه پرت‌مان کنددوباره به میان برف‌هاو حفره‌های درون‌مانلبریز شود ازناگواری‌ها
بیا با من زندگی کنپیش از آنکه زمستان دست بکشداز تنها بالشتیکه آسمان تا به امروز بر آن سر گذاردهو حفره‌های درون‌مانلبریز شود از برف
بیا با من زندگی کنپیش از آنکه بهاراین هوا را ببلعدو پرندگ
هتل 4 ستاره لابوتیک آنتالیا بر روی صخره های پایروتز بِی با منظره بی نظیر دریای مدیترانه وکوه های تاروس واقع شده‌است و یکی از رومانتیک ترین هتل های آنتالیاست . این هتل با چشم انداز ایدیده نواز دارنده حدود 60 اتاق با همگی تجهیزات رفاهی و بهداشتی است .

ادامه مطلب
 آتلانتیس یه شهر زیر دریایی افسانه ایه ولی امکانش هست که حتی واقعی بوده باشه! کسایی که به آتلانتیس اعتقاد دارن میگن که اون دقیقا توی مثلث برمودا قرار داره.
 یک بار در دهه ۷۰ میلادی، یک مرد که نزدیک جزایر باهاما در حال غواصی بود گفته بود که چندین هرم شبیه هم توی اعماق اقیانوس اطلس پیدا کرده.  علاوه بر این، دقیقا توی همون منطقه، یه سری صخره های سنگی پیدا شد که کاملا شبیه هم بودند و شکل و شمایل برج داشتند (که بعدا به bimini Road معروف شد). تئوریسین ها ب
پرسید چرا می ترسی؟ جوابم هر چه بود ، جوابی برای توجیه یا رد حرفهایم نبود. جوابی بود برای جواب ندادن به سوال و از روی دیوار بلندش پریدن. من نمی خواستم با پاسخ به این سوال «وجود» ترس را تایید کنم. اگر جواب می دادم یعنی می ترسم و من در خیال خودم رستم دستانی هستم که از هیچ چیز نمی ترسم، یا لااقل خودم خیال می کنم نمی ترسم. 
اما جواب به این سوال یعنی جواب به یک سوال اساسی در زندگی. یا اینطور بگویم که جوابیست برای پیدا کردن هزار دلیل که برایشان و به خاطر
نقشه کیش را که نگاه کنیم، آن بالای بالا و نوک دماغه، جایی‌ هست که به
آن کلبه هور کیش می‌گویند. خلوت و دنج است و پیست دوچرخه‌سواری جزیره از
کنارش می‌گذرد؛ جایی که می‌گویند غروبش را نباید از دست داد.
کلبه هور کجاست؟

کیش،
جاده جهان، قبل از میدان غروب؛ این آدرس دقیق کلبه هور کیش در غرب جزیره
است. رفتن به این ساحل صخره‌ای زیبا در هر ساعتی از شبانه‌روز ممکن است و
برای دیدن زیبایی‌های آن نیاز به خریدن بلیط و پرداخت ورودی نیست. اما این
را هم
به زودی مجموعه ای دوگانه از نویسنده سه گانه فرزند آتش در همین وبلاگ منتشر می شود  . این مجموعه به صورت فصل به فصل و پی دی اف در همین وبلاگ برای دانلود قرار داده خواهد شد . لطفا اطلاع رسانی نمایید . بخش کوتاهی از کتاب جدید : 
" نفس زنان راه سنگلاخی را در می نوردید . حالا که مرگ اینگونه به او پشت پا می زد ، می بایست زندگی را سخت تر در آغوش بگیرد . صدای مهیب آبشار و طغیان وحشیانه رودخانه به جای ترس برایش آرامش را تداعی می کرد . ایستاد . درست بالای صخره  ا
دانلود آهنگ جدید احمدرضا آوار به نام هانا
Текст песни Hana Ahmad Reza Avar
یه دختر دارم گیسو کمنده تا میبینه منو یه ریز میخندهУ меня есть девушка, которая носит парик, пока она не увидит, что я немного смеюсь
من برات صخره میشم استاده و محکمЯ буду для тебя камнем, мастером и сильным человеком
شورو حال منی راحت و خاطر جمع باش که مثل کوهم

ادامه مطلب
هتل لاله کندوانهتل در بین المللی صخره ای لاله کندوان سومی هتل صخره ای جهان دارای 40 کرانه ( اتاق سنگی طبیعی ) میباشد . این هتل در قلب روستای تاریخی و مضاعف زیبای کندوان واقع شده‌است . این آبادی در مسافت 22 کیلومتری شهر اسکو و 62 کیلومتری شهر تبریز واقع شده‌است . آب و هوای این آبادی کوهستانی و ییلاقی بوده بطوریکه در تابستان نیازی به کولر نیست . همینطور عمر این قریه به 7000 سال پیشین برمیگردد .

این ده دارنده جاذبه‌های توریس
و امّا قصۀ موسی علیه‌السلام
امّا مرگ موسی: موسی را علیه‌السلم مناجات‌گاهی بود که وی آنجا با خدای مناجات کردی. روزی در راه می‌شد ملک‌الموت علیه‌السلام او را پیش آمد گفت: «السّلام علیک یا کلیم‌الله.» موسی گفت: «و علیک السّلام تو کی‌ای؟» گفت: «من ملک‌الموت.» گفت: «چرا آمدی؟» گفت: «تا ترا جان بردارم.» موسی گفت: «نه به حاجت از تو درخواسته بودم که پیش از آنکه جان من برگیری، به روزی چند مرا خبر کن تا من مرگ را بسازم؟» ملک‌الموت گفت: «من ترا خبر ک
قلعه‌ی بلوگرادچیک (Belogradchik Fortress) یکی از اماکن تاریخی کشور بلغارستان به حساب می آید و به خاطر قدمت و اهمیت آن یکی از حفاظت شده ترین دژ ها در این کشور می باشد. این قلعه در قسمت شمال غربی کشور قرار دارد و نزدیک ترین شهر به آن، شهر بلوگرادچیک می باشد که نزدیک مرزهای کشور صربستان می باشد.
قدمت این قلعه مربوط به دوره ای است که ناحیه بالکان تحت سلطه امپراتوری رم بوده است. در قرن های اول تا سوم میلادی، امپراتوری رم اقدام به ساخت جاده ها و سازه های زیاد
لامصب میدونی همشه یک صحنه و تصویر است اما همون یک صحنه هم دایم منو وسوسه میکنه که برم. برم و کنار بقیه یا تنها به این خانه های رنگی به این صخره و به این منظره خیره شوم. کدوم منظره؟ بفرمایید:

ذهن رو قشنگ درگیر خودش میکنه و خیره میشی به روبرو. آدمهای مست و خشوحالی که روی صخره نشسته اند یا در کوچه ها می لولند رو شاید ببینم و شاید نبینم . نه. نمیشه. باید برم.
اروپا از اون دست مقاصدی است که هنوز به نظرم کشف نشده. همه زرتی میرن فراسنه و ایتالیا و آلمان.
آبشار اوزان شاهین دژآبشار اوزان در شرایط جغرافیایی N365426 E463910 در استان آذربایجان غربی واقع شده‌است . این آبشار در جوار روستایی به همین اسم و در مسافت ۳۰ کیلومتری شرق شاهین دژ واقع شده‌است . بلندی این آبشار حدود ۱۵ متر است که در طول ۱۸۹۰ متری از تراز دریا واقع شده‌است . با اعتنا به این که این حیطه در شمال و غرب فلات جمهوری اسلامی ایران واقع شده , از آب و هوای کوهستانی و معتدل شامل است و به حیث محصور بودن در بین کوهستان زمستان
متن آهنگ شبی که ماه کامل شد محسن چاوشی
بباف مویت را ، مگر مرا آن مو طنابِ دار شود
مرا بکِش بالا ، چنان که عاطفه ات ، جریحه دار شود
مرا بخندان ای ، مرا بگران ای ، که مرده ایست قلیل
کسی که حاضر نیست ، نه شادمان شود و نه سوگوار شود
کسی به شدتِ تو ، به صخره ام کوبید ، و من فرو رفتم
ادامه مطلب
کشور تایلند دارای مکانهای طبیعی و دیدنی زیادی است که بسیار جذاب و خاص هستند. از باغ های سر سبز تا پارکهای ملی و طبیعت خیره کننده را در این کشور می توانید تماشا کنید لذت ببرید. همراه با آژانس مسافرتی مهرپرواز با چند جای دنیا دیدنی این کشور آشنا شوید.
سینمای شناور پوکت
این سینمای شناور در ناحیه ای بین دو صخره در نزدیکی جزیره کودا در پوکت سینمایی شناور که به دست اوله اسکرین طراحی شد ساخته شده است .این سینمای شناور از جاذبه های توریستی پوکت محسوب
می‌توان گفت جهنم دره پناهگاه  صخره‌نوردان و کوه‌نوردان است. اگر شما یک کوه‌نورد، صخره‌نورد و یا یک  دره‌نورد حرفه‌ای باشید، اینجااست که می‌توانید به بهترین شکل روح ورزشی  خود را ارضا کنید.

نمی‌دانم تا به حال برایتان پیش آمده که وقتی عصبانی هستید از واژه‌ی «جهنم دره»  استفاده کرده باشید؟ مثلاً منتظر دوستتان هستید و او بسیار شما را معطل  نگه‌داشته، با وی تماس می‌گیرید و فریاد زده، می‌پرسید پس کدام جهنم دره‌ای  هستی؟ جالب است به

به گزارش نجوم ایران، این سوالی است که بسیاری از خود پرسیده اند. درباره منشا ماه سه نظریه از همه قابل توجه تر است.
اولی می گوید که ماه همراه با زمین در سحابی بزرگی که منظومه شمسی و دیگر سیارات از آن ساخته شده است به وجود آمده است. دومین نظریه ماه را جسمی سرگردان در فضا در نظر میکیرد که به طور ناگهانی هنگام عبور از کنار زمین توسط گرانش آن به دام افتاده است و اکنون به دور زمین می چرخد. اما سومی از همه جالبتر است. این نظریه می گوید هنگامی که زمین ت
نقشه کیش را که نگاه کنیم، آن بالای بالا و نوک دماغه، جایی‌ هست که به
آن کلبه هور کیش می‌گویند. خلوت و دنج است و پیست دوچرخه‌سواری جزیره از
کنارش می‌گذرد؛ جایی که می‌گویند غروبش را نباید از دست داد.
کلبه هور کجاست؟

کیش،
جاده جهان، قبل از میدان غروب؛ این آدرس دقیق کلبه هور کیش در غرب جزیره
است. رفتن به این ساحل صخره‌ای زیبا در هر ساعتی از شبانه‌روز ممکن است و
برای دیدن زیبایی‌های آن نیاز به خریدن بلیط و پرداخت ورودی نیست. اما این
را هم
لیسانس اول من نرم افزار بود. کارهای کامپیوتریم هم به طور کلی خوبه و
چون زبان انگلیسی هم بلدم هیچ جا لنگ نمی مونم. اما وای به روزی که این لپ
تاپ زاغارت من مثلا فنش بسوزه یا باتریش خراب بشه. همینکه میبرمش بیرون که
قطعات جدید روش بگذارن توی خونه میرینن بهم که تو اگه مهندس بودی توی خونه
درستش میکردی و یا اصلا نباید خرابش می کردی. 
مادر جان استاد سرکوفت
زدن هستن و طعنه هایی که بهم میزنه اگر به صخره های کوه بزنی پشم میشن و
میریزن پایین. به هر حال با
لیسانس اول من نرم افزار بود. کارهای کامپیوتریم هم به طور کلی خوبه و
چون زبان انگلیسی هم بلدم هیچ جا لنگ نمی مونم. اما وای به روزی که این لپ
تاپ زاغارت من مثلا فنش بسوزه یا باتریش خراب بشه. همینکه میبرمش بیرون که
قطعات جدید روش بگذارن توی خونه میرینن بهم که تو اگه مهندس بودی توی خونه
درستش میکردی و یا اصلا نباید خرابش می کردی. 
مادر جان استاد سرکوفت
زدن هستن و طعنه هایی که بهم میزنه اگر به صخره های کوه بزنی پشم میشن و
میریزن پایین. به هر حال با
نقل قولی از دکتر کریمی پور استاد فیزیک در دانشگاه شریف

ایستادن بر صخره های بلند
زمانی که من دانشجو بودم،  هر
کسی که فیزیک نظری می خواند، چه در ایران و چه در هر کشور دیگری،  نسخه ای از مقاله معروف نظریه میدان همدیس را که
توسط بلاوین، پولیاکوف و زامولوچیکف نوشته شده بود همراه داشت و هفته ها و ماهها وقت
اش  را صرف فهمیدن این مقاله می کرد. همانطور
که انتظار می رفت،  این مقاله که به اول  اسم مولفانش مقاله BPZ خوانده می شد، انقلابی در فیزیک دوبعدی ا
اینکه میبینم چقدر چقدر چقدر زیاد دنیاهامون ازهم دوره
چقدر زیاد متفاوته
چقدر زیاد دورم
چقدر زیاد جلوعه..
اعصابم رو بهم میریزه
انگار همش دارم سرجام میدوعم، انگار دارم از یه صخره خودمو پرت میکنم پایین ولی به زمین نمیرسم
نمیمیرم
نمیمیرم
نمیمیرم
این زندگیِ نصفه نیمه ی احمقانه ی به درد نخورِ حال بهم زن دیگه داره پدرمو درمیاره
از آدما متنفرم
از هرکی که داره ایده آل منو زندگی میکنه متنفرم
از کوه متنفرم 
از دریا متنفرم
از کتاب متنفرم
از پیشرفت متنف
تنوع معماری به سبب سلایق مختلف ایجاد شده است.
یکی از معماری هایی که برای هر فردی می تواند جذاب باشد معماری دست کند است که در
دل کوه ها و صخره ها ایجاد می شود وهمه ما دوست داریم حداقل یک بار تجربه اقامت در
چنین معماری هیجان انگیزی را داشته باشیم. در هتل های تبریز اگر جست و جو کنید به
هتل لاله کندوان برخواهید خورد که از این معماری بهره می برد و در دل طبیعت شما را
با چنین تجربه ای به وجد می آورد.
چون سنگی عاشق

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.
param name="AutoStart" value="False">

دریافت
بر ستیغ صخره، باز بود دستانم
ایستاده بر پیشانی چروک قله تاریخ
انگار هبوط کرده میان اجدام
و چون همیشه نگاهم به آسمان!
چونان سیاه مستان هوشیار،
چشمانم
گاهی از خودم می‌پرسم انجام کاری مثل صخره‌نوردی چه معنایی داره؟ اصلا چه فایده‌ای داره برای کسی؟
یا فوتبال رو نگاه کنید. تمامش بیهوده نیست؟
گیریم که یه صنعت مولد هم باشه چیزی از بی‌معنایی هسته مرکزیش که خود بازی فوتباله کم می‌کنه؟
یا از این‌ها بدتر رشته پرش با نیزه رو در نظر بگیرید! چطور کسی می‌تونه عمرش رو بذاره پای همچین کاری؟!
منطقیه که بعدش از خودمون بپرسیم که: باقی زمینه‌های زندگی چی؟ مثلا علم و هنر. آیا معنایی در این‌ها هست؟کشاورزی
از آبشارهای زیبای مرز استان فارس و کهگیلویه و بویراحمد می‌توان به آبشار مارگون اشاره نمود که از جاده اصلی تا آبشار به‌وسیله جاده هموار و سیمانی چند دقیقه پیاده‌روی لازم است. 
به دلیل آب‌وهوای سرد و کوهستانی منطقه سپیدان، در زمستان قندیل‌های یخی آبشار، صحنه‌های طبیعی زیبایی را تشکیل می‌دهند.
این آبشار 70 متری در هنگام ترکیب با زمینه‌ای از پوشش گیاهی و درختان جنگلی و همچنین وجود توپوگرافی ویژه کوهستانی، چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌سا
راپل مهارتی است که با بهره‌گیری از تکنیک‌های صخره‌نوردی و غار نوردی به ظهور رسیده‌است. در این روش افراد ماهر و باتجربه، طناب‌های صنعتی ویژه ای را به کار گرفته و عملیات دسترسی را به گونه ای طراحی می‌کنند تا کارگران بتوانند بدون استفاده از داربست، یا سکوهای معلق مانند کلایمر، به راحتی به نمای ساختمان‌های بلند یا دیگر فضاهای عمودی مانند دیواره‌های مخازن نفتی یا سازه‌های نیروگاهی دسترسی پیدا کنند.راپل یا دسترسی با طناب هیچ گونه محدودیت
به نام خداوند بخشنده و مهربان
یکی بود یکی نبود در سرزمین کوچک روباره و شغالی زندگی می کردند.که هر موقع روباه غذایی برای خوردن پیدا می کرد شغال نقشه می کشید که غذاهای روباه را بگیرد. روباه تصمیم گرفت تا شغال را خسته کند. بعد از آن روز شغال پشت صخره پنهان شد تا غذای روباه را بگیرد اما روباه نیامد . روباه نقشه کشیده بود که شکارچی ها را به دنبال خود بیاندازد تا آن ها شغال را بگیرند. که شغال بدود و خسته شود که دیگر غذای کس دیگری را ندزدد.
نویسنده :
خواب چه مانده‌ای دلا؟ وا چه نشسته‌ای؟ بیا!مال و منال وا نه و هی تو بنال ناله‌ها خوش برو در میانه‌ها ساز کن آسمان خودتکیه تکان و عور شو، من تو و آسمان مرا بر شو از این جهان غم، قاره‌ی وام و نام و نمچرخ به چرخ و دم به دم از تن و جامه ها بر آ تا که نهان نمایدت ثروت و آستین زرسکّه‌ی باده خرج کن تا چو خدا کند تو را تا که کرانه بشکنی ساق شب و غرور ددعشق فسانه می‌شود باز ز جان آسیا بخت دوباره می‌دمد از نفس کلام توز پست‌جلگه‌ی خزر به آفتاب استوا تو
خواب چه مانده‌ای دلا؟ وا چه نشسته‌ای؟ بیا!مال و منال وا نه و هی تو بنال ناله‌ها خوش برو در میانه‌ها ساز کن آسمان خودتکیه تکان و عور شو، من تو و آسمان مرا بر شو از این جهان غم، قاره‌ی وام و نام و نمچرخ به چرخ و دم به دم از تن و جامه‌ها بر آ تا که نهان نمایدت ثروت و آستین زرسکّه‌ی باده خرج کن تا چو خدا کند تو را تا که کرانه بشکنی ساق شب و غرور ددعشق فسانه می‌شود باز ز جان آسیا بخت دوباره می‌دمد از نفس کلام توز پست‌جلگه‌ی خزر به آفتاب استوا ت
https://www.instagram.com/cnhamid.ir
www.CnHamid.ir
دیواره بزرگ مرجانی
سد بزرگ مرجانی )به انگلیسی: (Great Barrier Reef به مجموعه‌ی بسیار بزرگی از آبسنگ‌های مرجانی گفته می‌شود که در شرق کشور استرالیا و در اقیانوس آرام قرار گرفته‌اند. «دیواره بزرگ مرجانی» بزرگ‌ترین مجموعه‌ی صخره‌های مرجانی در دنیا به شمار می‌آید.
«دیواره بزرگ مرجانی» از جاذبه‌های گردشگری استرالیاست و یکی از نمادهای کوئینزلند به شمار می‌آید. شهرهای تانزویل، کَنز و مکای از شهرهایی هستند که برای دید

دل بی تاب و شوریده ، اسیر حسرت و حِرمان نمی ماند/
  چنان رود رونده ، پشت سنگ و صخره ها، آسان نمی ماند/
  برای رویش  و  کاویدن  و  بالیدنش ،  در کسب  آزادی /
   جوانه ، روزنی می یابد و  در بند این زندان نمی ماند /....
          عکس و شعر از : م.ر.ندیم پور 98/2/3                عکس نوشته هاh990
 به گزارش سایت تفریحی چفچفک برگرفته از نیمروز  : اگر می‌خواهید هم از منظره لذت ببرید و هم دنیا زیر پایتان باشد سری به این ده نقطه‌ی شگفت‌انگیز جهان بزنید. ایستادن در این مکان‌ها هیجان شما را به اوج می‌رساند و تجربه‌ای بی‌نظیر برایتان رقم خواهد زد.
۱۰. صخره‌ی هوم هاد، پارک ملی سای تونگ، تایلند
این پارک ملی مسیرهای پیاده‌روی فوق‌العاده، طبیعت سرسبز و گل‌های نادری دارد. علاوه بر این‌ها این منظره شاید یکی از هیجان‌انگیزترین‌ها در جهان
آیا میدونید مجسمه میدون دربندتهران کدوم شخصیت قهرمان ایرانیه؟؟
زمستان ۵۲ سال پیش، یک گروه آمریکایی هواپیماشون در کوه های شمال تهران سقوط می کند! یک چترباز آلمانی رو برای نجات آمریکایی ها می فرستند اما او هم چترش به صخره ها گیر می کند و آویزان باقی می ماند!
در آن زمان یکی از کار آمدترین نیروهای ویژه استاد چتر، کایت و کوهنوردی ارتش، گروهبان "امیر قدم شاهی" برای نجات جان این گروه انتخاب می شود!
او قهرمانانه تمامی گروه را نجات می دهد و در آن زمان
❣یک دقیقه مطالعه

عمر عقاب ۷۰ سال است ولی به ۴۰ که رسید چنگال هایش بلند شده و انعطافِ گرفتن طعمه را دیگر ندارد..
نوک تیزش کند و بلند و خمیده میشود و شهبال های کهنسال بر اثر کلفتی پَر به سینه میچسبد و دیگر پرواز برایش دشوار است.

آنگاه عقاب است و دوراهی:
  --> بمـیرد یـــــا دوباره متولد شود<--

ولی چگونه؟؟

عقاب به قله ای بلند میرود نوک خود را آنقدر بر صخره ها میکوبد تا کنده شود و منتظر میماند تا نوکی جدید بروید. با نوک جدید تک تک چنگال هایش ر
با سلام،مهندس افشار هستم.
برای سفارش ادیت عکس و ویدئو از روش های زیر استفاده کنید:
همراه : 09380858006   علیرضا افشاری
با همین شماره در تلگرام و واتساپ درخدمتم
در اینستاگرام پیج     graphic_saz     را میتوانید دنبال کنید
در تلگرام نیز کانال    graphic_saz     را میتوانید دنبال کنید
آیدی تلگرام و واتساپ :        alirezaafshari021 
گاهی وقتها جز اینکه دستهاتو ببری بالا و بگی تسلیم انگار راه دیگه ای نیست
غمگینم. کشتی ام شکسته به خاطر وجود طوفان و صخره و البته عدم مدیریت بنده شکست و به مقصد (مقصدی که من میخواستم) نرسید این چندمین بار است که اینچنین کشتی ام می شکند و به مقصد نمی رسد.
در این وانفسا بدترین و غیر قابل باور ترین خبر را هم برایت می آورند، خبر رفتن تنها عمویت که همان او دیدنش دلت را وا می کرد. بودنش دلگرمی ات بود. وقتی که نتوانستی باز هم بخاطر طوفان لعنتی و کنکور و د

کاپادوکیا که منطقه‌ای تاریخی در ترکیه است، بسیار مورد توجه و علاقه‌ی گردشگران و همچنین باستان‌شناسان قرار دارد. این منطقه از قدمتی طولانی برخوردار است و یکی از چند شهر سنگی در جهان است.کاپادوکیا منطقه‌ای تاریخی است،سفرمی خرید آنلاین بلیط هواپیما  که در ناحیه‌ی آناتولی مرکزی در کشور ترکیه قرار دارد. نام این منطقه همواره در سراسر تاریخ به خصوص در متون مسیحیان آمده است و به عنوان محلی پر از شگفتی شناخته می‌شود.
تاریخ
در اواخر عصر برنز،
درخت اوکالیپتوس یک گونه گیاهی بومی استرالیا است که با انواع شرایط آب و هوایی سازگاری پیدا کرده و به خصوص با آب و هوای گرم کاملا راحت است. اما طراحی فضای سبز اطراف درخت اوکالیپتوس برای باغبانان و طراحان فضای سبز چالش برانگیز است. 
اطراف درخت اوکالیپتوس را خالی بگذارند یا با سنگ و صخره تزئین کنند یا میتوانند گیاهانی در زیر آن بکارند؟
اگر میخواهید چیزی زیر درخت اوکالیپتوس بکارید باید انتخاب درستی در مورد نوع گیاه داشته باشید تا به خوبی در آن م
مدتی هست پرتو های خورشید به خواب رفتند و ماه آسمان را با حضورش خوشحال خواهد کرد. درخت به دنبال پا دیگری برای رفتن است ، شنزار برای نسیم آواز می خواند و چقدر تنهاست صخره... .
برگ ها به قطره های کشیده شده باران لبخند می زنند و چقدر زمان گذشته از خوابی که لاکپشت در لاک خود آغاز کرده بود، رود مثل همیشه پیش می رود و چقدر تنهاست تپه... .
ابرهای خشمگین امشب تمام ستاره های مظلوم را بلعیده اند، اما جغد پیر بر لب لانه اش امیدوارانه خیره شده است، شلاق های آسم
تابستان ۹۸ به خنک‌ترین شهرهای ایران سفر کنید.
نام تابستون یادآور گرمای طاقت‌فرسا و تعطیلی مدرسه‌هاست. تو این فصل، اکثر خونواده‌ها دغدغه برنامه‌ریزی برای سفر و دارند. و بیشتر آنها راه شمال و در پیش می‌گیرند. با اینکه شمال کشور یکی از زیباترین مناطق ایران به حساب میاد، ولی
ادامه مطلب
آبشار ماراگون در استان فارس

می توان از آبشار مارگون به عنوان یکی از شاهکارهای خالق هستی در دل طبیعتی وصف نشدنی نام برد، آبشاری مرتفع که در مجاورت شهرستان سپیدان و مرز بین استان فارس و کهکیلویه و بویر احمد قرار گرفته. در ارتفاعات این آبشار هیچ رودخانه ای قرار ندارد و منشا آن چشمه هایی کوچکی اند که از دل کوه جوشیده و به سطح صخره ها راه یافته اند. مارگون عریض ترین و مرتفع ترین آبشار چشمه ای در جهان به شمار می رود. اگر عاشق طبیعت هستید و می خواه
هشت سال پیش، در یک شب  ژانویه سال ۲۰۱۲، یک کشتی تفریحی با حدود ۳۰۰ سرنشین از شهروندان کشورهای مختلف اروپا در سواحل ایتالیا به صخره‌ای خورد و شکاف برداشت. در زمان حادثه فاصله این کشتی تا ساحل۱۵۰ متر بود اما حدود ۳۲ نفر از سرنشینان که عمدتاً از کشورهای دیگر مانند انگلستان و آلمان بودند جان باختند. 
✅دو پرسش قابل ملاحظه: 
یکم، چرا این کشتی بزرگ تا این حد به ساحل نزدیک شد؟ پاسخ: چون منزل کاپیتان کشتی در ساحل بود و در آن شب در منزل او پارتی برقرار
خیلی چیزها از دور قشنگه..
یه منظره پر از گل و گیاه
یه رودخونه
یه کوه
وقتی نزدیکش میشی ممکنه هنوزم زیبا باشه اما خطرات و نکته های منفی رو هم بهتر لمس میکنی و میبینی.
یه صخره و رودخونه هر چقدر از دور پر جوش و خروش باشه و حس طراوت به آدم دست بده از نزدیک همش مواظبی که پاهات سُر نخوره و بیفتی و دنده هات بشکنه..!
توی جنگل همش نگرانی نکنه حشره ای عقربی ماری نیشت بزنه! وقتی وارد جنگل میشی در کنار زیباییش خطراتشو بیشتر میفهمی..
اما یه آدم!
آدم ها هم از دور ق
صدایی نیست، جز سکوت علف های خشکیده. صامت، دست و سر گردان، گاه به این سو گاه به سویی دیگر. به گونه ی عجیبی تمامی بازیگران نمایش در همکاری کامل اند. سنگ های سکون، رود خشکیده، ابرهای گذرنده.
پشت به شیب دراز افتاده ام. همه را واژگونه می بینم. خشکی در بالا و آبی زیر پایم. من زاده ی اینجایم. جای پا سفت نیست، آینده محکم نیست و تنها کمکم نوسان لذتبخشی است میان دو چیز؛ دو ناممکن ناقطعی.
مدتی است کوه کسی را به خود ندیده. کسی شبیه به خود را. تا همذات پنداری کن
از طبقه دوم ساختمان آجری کتابخانه به شکوه شورانگیز دریا نگاه می‌کنم ، امروز سومین روز طوفانی دریاست که در اوج عظمت و ابهتش اما رنگ قهوه‌ای به خاک آمیخته‌اش در ذوق می‌زند!
خیره می‌شوم به امواجی که خروشان به صخره‌های سنگی ساحل می‌کوبند، خرد می‌شوند اما لجوجانه‌تر به بازی ادامه می دهند ؛ سرکشی‌شان تا جایی پیش می‌رود که حتی صیادان و مرغان دریایی، رفیقان همیشگی دریا هم توان نزدیک شدن را ندارند، دریا می‌ماند یکه و تنها، خودش و خودش!
خوب ک
یادتون نرفته که امروز روز جمعه است و روز کارهای بکر و خلاقانه است :)
من با اینکه امروز سرم شلوغه ولی دنبال چیزی هستم که حتما حتما انجامش بدم
کی از همه زرنگ تره؟؟؟؟

پ.ن: یعنی این صدا و سیما بره سرشو بکوبه به صخره ای چیزی! یک برنامه مفید برای لحظه ی تاریخی ورود امام نداشت. دریغ از یک مستند ساده از اون لحظات. همه شبکه ها فقط دو تا مجری آوردند تا تملق بکنه واسه ملتی که دوست داشتند بازم وقتی صحنه ی ورود امام رو می بینند اشک تو چشماشون جمع بشه
صدا و سیم
آتیش کن بریم. همین الان که شبه. که نم ِ بارونه. همین الآن که من دلم تنگه. آتیش کن بریم شمال. بریم واستیم رو شرقی ترین نقطه ی دریای خزر تو خاک ِ ایران. ماشینو یه گوشه رها کنیم و پاچه های شلوارامونو بدیم بالا. بعدم شروع کنیم به قدم زدن کنار دریا. به دویدن رو ساحل.  ساحل اگر شنی بود راه بریم و بدوئیم، اگه صخره ای بود بالا بکشیم. و تا غربی ترین نقطه ی دریاچه  تو خاک ایران راه بریم. بدوئیم. شنا کنیم. و تمام این مدت صُباش بخندیم. غروباش بغض کنیم. من دیگه دل
صبح زود، از روستا که گذشتیم، خودش راه افتاد دنبال‌مون. مسیر رو بهمون نشون می‌داد. هر چند که ما نیاز نداشتیم کسی راه رو بهمون نشون‌ بده. اما به هر حال همه واسه‌ش ذوق می‌کردند و متعاقباً اینم هی خودش رو می‌مالید بهشون تا اونا نوازشش کنند. نزدیک من که می‌شد، کف کفشم رو مانع می‌کردم که بیشتر از این بهم نزدیک نشه. تو چشماش نگاه می‌کردم و بهش می‌گفتم که ازش خوشم نمیاد. حتی یه چندباری هم پارس کردم تا بفهمه چه سگی هستم. بعد از ظهر بارون قطع شده بود
دانلود رایگان فیلم HD Exit 2019
دانلود فیلم خروج 2019 با کیفیت بالا
نسخه کم حجم و با کیفیت x265 اضافه شد
کیفیت 1080 ، 720 ، 480 اضافه شد
خلاصه داستان فیلم :
خروج ، فیلمی اکشن و کمدی محصول سال ۲۰۱۹ به کارگردانی لی سنگ جئون می‌باشد. داستان این فیلم از آنجایی شروع می‌شود که یک دود سفید رنگ که حاوی یک نوع گاز سمی است در شهر سئول در کره جنوبی پخش می‌شود. در این میان یک صخره‌نورد سعی می‌کند تا گروهی از مردم را نجات دهد. اما…
ادامه مطلب
معبد چین سو در مالزی
 معبد غارهای چین سو یا معبد بهشت و جهنم، در دامنه‌ای صخره‌ای با شیب تند در ارتفاعات جنتینگ کشور مالزی واقع شده است.
«معبد غارهای چین سو» (Chin Swee Caves Temple) یک معبد آیین تائو است که در «ارتفاعات جنتینگ» (Genting Highlands) مالزی واقع شده و مناظر شگفت انگیزی آن را احاطه کرده‌اند. داخل معبد مجسمه‌ای از «کینگ شوی» (Qingshui) نصب شده است. او یک راهب بودایی بود که به خاطر قدرت‌های ماورا طبیعه‌اش برای ریزش باران و دور کردن ارواح خبیث، مدت‌های
سلام هیک جان
خوبی؟
من خوبم الحمدلله.
یکی دو روز است که بدجوری هوس کرده ام برایت نامه ای بنویسم. خیلی زیاد. هی صفحه ارسال مطلب جدید را باز می کردم و هی نظرم عوض می شد. آخرش شد الان. می بینی که دارم می نویسم.
چه کارها می کنی هیک؟ خوش می گذرد؟
من ولگردی می کنم. توی خانه، توی اینترنت، توی تلگرام. همه ش ولگردی. دست کم امسال برای تابستانم هیچ برنامه خاصی نریخته بودم که حالا برای انجام ندادنش عذاب وجدان بگیرم. عذاب وجدان می گیرم، اما نه به خاطر انجام نداد
آبنما ها چه انواعی دارند ؟
آبنماها دارای انواع مختلفی همچون آبنما شیشه ای-آبنمای حبابی – آبنما صخره ای – آبنما خانگی – آبنما موزیکال – آبنما مه پاش – آبنما فیبر نوری – آبنما سنگی –  آبنما دیواری– آبنمامیدانی – آبنما پرده ای و . . دارند که معمولا بنابرعلاقه و سلیقه افراد ، طراحی می شوند.
گونه ای ازین آبنما ها برای مکانهای کوچک و گونه ای از آنها برای مکان های بزرگ  طراحی واجرا میشوند .
به عنوان مثال از آبنماهای شیشه ای معمولا بیشتر در فضا

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها