نتایج جستجو برای عبارت :

پاورپوینت گردنه حیران

آبان بن تغلب گوید بامام صادق علیه السلام عرض کردم قربانت  خدایتعلی فرماید خودرا  بکردنه نینداخته 11 سوره 90  حضرت  فرمود کسی را که خدا ببرکت ولایت ما گرامیش  داشته از گردنه گذشته است و ما هستیم آن گردنه یی که هر کس  وارد شود  نجات یابد راوی گوید من خاموش بودم باز حضرت فرمود نمی خواهی بتو  حرفی  آموزم و افاده  کنم  که از دنیا  و آنچه در آنست برایت بهتر باشد  و عرض کردم  چرا قربانت فرمود آن قول  خداست آزاد کردن بنده  13 سوره 90 آنگاه فرمود مردم هم
راهور ناجا:
در محورهای محور اسالم – خلخال در استان اردبیل و درگز-قوچان محدوده گردنه تیوان در استان استان خراسان رضوی بارش برف گزارش شده است.
در اکثر محورهای استان‌های گیلان، مازندران و گلستان بارش باران را شاهدیم.
در استان اردبیل محورهای اسالم – خلخال و گرمی-بیله سوار، استان قزوین محور قزوین-رشت محدوده گردنه کوهین، محور فیروزکوه محدوده گدوک و استان آذربایجان شرقی محور تبریز-اهر مه گرفتگی همراه با کاهش دید گزارش شده است./ایسنا
جمعه ، ۲۴ آ
بسم الله

هریک از نیرو‌های حاضر در جبهه فراگیر انقلاب به‌تنهایی شبیه یک نهر هستند که طرف مقابل به‌آسانی می‌توان از آن رد شود ولی اگر با یکدیگر پیوند بخورند -لیست واحد بدهند- به رودخانه خروشانی تبدیل خواهند شد که عبور از آن ناممکن است!
ادامه مطلب
بسم الله

هریک از نیرو‌های حاضر در جبهه فراگیر انقلاب به‌تنهایی شبیه یک نهر هستند که طرف مقابل به‌آسانی می‌توان از آن رد شود ولی اگر با یکدیگر پیوند بخورند -لیست واحد بدهند- به رودخانه خروشانی تبدیل خواهند شد که عبور از آن ناممکن است!
ادامه مطلب
بعضی از این پلیس ها هستن میبینن دولت اوضاع اقتصادی ش خیلی رو به راه نیست و سر گردنه وایمیستن و صد تومن، صد تومن جریمه میکنن.یکی نیست بگه آقاااااا، پراید چیه آخه که صد تومن هم جریمه میکنی
ما رو خدا زده که پراید سوار میشیم، شما دیگه نزن برادر 
سلام 
اولین باران آمد هفته ۰قبل جاده مثل صابون لیز بود گردنه اسدآباد کشنده های تک بالا نمی رفتن 
چه باید کرد 
احتیاط گاز ندادن زیاد عدم استفاده از ریتادر 
هماهنگ بودن ترمزهای کفی با کله 
سرعت مناسب حدالامکان از رانندگی غیر ضروری اجتناب کنید
باد تایرها رو تا ده تا کم کنید 
بوسیله گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان رضوی، مدیرکل راهداری وحمل و نقل جاده ایخراسان رضوی امروز در رسوم اعلام آغاز طرح زمستانی راهداری درون خراسان رضوی گفت: امسال نیز همچون سال های گذشته، طرح زمستانه راهداری همزمان در تمامی شهرستان های استان از نیمه آذرماه آغاز و تا پانزدهم فروردین ۱۳۹۹ ادامه خواهد داشت. ابراهیم نصری افزود: برغم تمامی کاستی های موجود و تحریم واردات ماشین آلات سنگین راهداری، همکاران ما د
هلی تتی بزو بهار درنه رعنا
اوجا نوج بزو ککی مار درنه
سبزه جمه کنده لخت بیابون رعنا
چلچلا گردنه ایاره پیغوم رعنا

این دنگ سر اون دنگ سر رعنا جان رعنا
رعنا پش و من پشت سر رعنا جان رعنا
رعنا بیه قائمشهری رعنا جان رعنا
اشون دئه مه پلی رعنا جان رعنا
هیئت دل روضه ی گلهای باغختم خزان مجلس آقای باغخشّ و خشِ برگ و صدای زمینزمزمه از شِکوه ی فردای باغگردنه ها در شب و ابر سیاهتابلوی نقّاشی یلدای باغکشف حجاب همه ی شاخه هالُختی اندام دلارای باغآمدن قاصد پیغام برفقارِ کلاغ و ننه سرمای باغکشت همه حاصل بی حاصلیپوچی مطلق شده رویای باغبلبل شوریده امیدش ، رسدبوی بهاران و تماشای باغ می رسد از ره خبر خوش ، تمامدوره ی برف و یخ و سرمای باغ.               احمد یزدانی.
در بیشتر مواقع فکر کردن زیاد درباره‌ی امور بی ارزش، ذهن رو اونقدر مشغول می کنه که همینطور پشت سر هم مشکلات جدیدی رو خلق می کنه و خودشو توش غرق می کنه؛ مشکلاتی که در واقعیت حتی شاید وجود ندارند و نتیجه ‌ی تداوم این رفتار، چیزی جز افسردگی برای انسان در پی نداره.به هر حال، همه ما کم و بیش در زندگی، گاهی احساس خستگی و اندوه می کنیم؛ مهم اینه که خودمون رو به دست احساسات ناخوشایند زندگی نسپاریم و روح مون رو با ارتباط با خداوند متعال، از این گردنه ه
نام تور: تور 3.5 روزه VIP سرعین و اردبیل وسیله نقلیه: اتوبوس VIP  مدل 30 صندلی اقامت در هتل 4 ستاره خلیج فارس رضوان سرعین تاریخ اجرا:14 خرداد تا 17 خردادساعت حرکت: 22:00 ساعت بازگشت در تهران: 24:00 محل حرکت رفت و بازگشت:میدان آرژانتین - خ احمد قصیر - نرسیده به خ 16 - رو به روی بانک توسعه صادراتسهم ماهبان تور کلا 3 وعده غذایی : 3 صبحانهبیمه تور (بیمه ایران) + ورودیه ها + بیمه اتوبوس + تورلیدر باتجربه و کارت دار گردشگری و میراث فرهنگیگشت ها:دریاچه شورابیل - جنگل فندق
معمولا سعی می‌کنم خودمو وفق بدم با شرایط. عادت کنم به وضع موجود. خلاصه تحمل کنم هر چه هست رو. البته این رو نمی‌دونم که این کار از سر ناتوانی در ایجاد تغییره یا توانمندی در صبر و تحمل!اما گاهی شرایط - برای اون کسایی که دوستشون داری- سخت و غیرقابل تحمل می‌شه. سختی و فشار، اذیتشون می‌کنه. اینجاست که باید یه کاری کرد، دیگه وفق دادن و تحمل کردن کافی می‌شه، باید بخاطر اونا تغییر رو ایجاد کرد.برای من مسئله دقیقا همین نقطه است. اینجاست که به مشکل می‌
این پاورپوینت در 15 اسلاید طراحی شده است در این پاورپوینت مطالبی از وجه تسمیه،جمیعت،آب و هوا، دهکده گردشگری حیران،مسیر دسترسی وسایر مطالب مفید و ارزنده در این پاورپوینت درج شده است که امید واریم رضایت شما عزیزان را جلب نماید

جهت دانلود فایل کلیک کنید
کتاب سطرهای انفرادیشاعر: محنا امیری

تنها نشسته است غمی در اتاق منفنجان و چای کهنه دمی در اتاق منتو نیستی و خیس شده چشم پنجرهباران گرفته است کمی در اتاق منچون آفتاب بود ولی ساکت و صبورمی زد غروب ها قدمی در اتاق منوقتی به جای خاطره ها مانده جای تواین روزها صدای بمی، در اتاق من...!حس می کنم که گردنه ای سخت پیش روستجا مانده است پیچ و خمی در اتاق منبا واژه های توی سرم رنج می کشدهر پنجشنبه عصر غمی در اتاق من
برای تهیه ی این کتاب می توانید به پیج اینس
می‌گویند در قدیم دزد سر گردنه هم معرفت داشت....
روزی دزدی در مجلسی پر ازدحام با زیرکی کیسه‌ی سکه ی مردی غافل را می‌دزدد، هنگامی که به خانه رسید کیسه را باز کرد دید در بالای سکه‌ها کاغذیست که بر آن نوشته است: خدایا به برکت این دعا سکه‌های مرا حفاظت بفرما..
اندکی اندیشه کرد سپس کیسه را به صاحبش باز گرداند.دوستانش او را سرزنش کردند که چرا این همه پول را از دست داد.دزدکیسه در پاسخ گفت:
صاحب کیسه باور داشت که دعا دارایی او را نگهبان است. او بر این د
اتوبوس تند میرفت و جاده پر از گردنه
با توجه به اتفاقات اخیر منم احتمال دادم که ممکنه انا لله و انا...
در نتیجه به طور طبیعی یه سوال از خودم پرسیدم،اگه آخرین لحظات عمرت باشه چیکار میکنی؟
خب مدتی فکر کردم و نوشتم و نوشتم...
ولی در نهایت به این نتیجه رسیدم که میخوام کتابم رو بخونم و به موسیقیم گوش بدم.همین!
درست مثل حس خوردن یک آبنبات چوبیِ گردِ سبز با طعم سیب ترش.
همیشه همین بوده جوابم به این سوال که اگه فلان وقت فرصت داشته باشی چیکار میکنی؟
این بو
مدیرکل راه آهن شمال ۲ ادامه داد: گردشگران در این تور یک روزه ریل گردی پس از پشت سر گذاشتن دست حاصل خبر قزوین، ار گردنه کوهین، ایستگاه لوشان، پل شاهرود، شهر منجیل، دریاچه و سد سپیدرود، مزرعه توربین های بادی، شالیزارها و جنگل های استان گیلان دیدن می کنند.

به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ؛ علی خدایی در این رابطه اظهار کرد: چهارمین قطار گردشگری حامل  حدود 220 گردشگر است که توسط یک ترنست پنج سالنه ساعت 7 صبح امروز از ایستگاه راه آهن تهران حرکت ک
مناسب جهت جوشکاری نیمه سنگین
تورچ شیردار گردنه متحرک ۳۶۰ درجه با دوره کاری ۶۰%
کابل قدرت از جنس لاستیک نسوز – روکش تورچ عایق نسوز
شیلنگ گاز از جنس لاستیک نسوز و عایق الکتریکی
قابلیت تعمیر و نگهداری آسان
آرگونومی بالا جهت انجام آسان پیچیده ترین جوشکاری ها توسط کاربر
مشاهده محصول در سایت
در گردنه حیران، جاذبه‌هایی دیدنی وجود دارد که تبدیل به قاب عکسی برای ثبت خاطره‌های شما شده و روح خسته‌تان را التیام می‌بخشد.

برخی جاده‌ها در ایران به قدری تماشایی هستند که به عنوان نقطه‌ای بی‌نظیر برای گردشگران نام گرفته‌اند. نمونه بارز آن، همین جاده چالوس خودمان که چه خاطره ها داریم و چه خاطره ها که نساخته ایم! یا گردنه حیران!

در میانه‌های جاده آستارا به اردبیل، زیبایی وصف ناشدنی‌ای را خواهیم دید. منطقه‌ای به اسم گردنه حیران
در بقچۀ پیرزن

7308

رئیس دزدها: ما دزد مال هستیم نه دزد عقیده!

متن نقلی: آیت الله سید جواد علوی بروجردی: خود مرحوم آقای بروجردی آدم تیزی بود. ایشان منبری هم بود. گفته اند در بروجرد که بودم یک ماه رمضان درباره امام زمان (ص) منبر رفتم. حتی یکی از آقایان پرسیده بود شما منبر می رفتید روضه هم می خواندید؟ ایشان فرموده بود بله روضه می خواندم و خوب هم می خواندم. ایشان گاهی اوقات در منبر درس طلبه ها را نصیحت می کرد. یک بار قصه ای را گفته بود. ایشان گفته ب
آیت‌الله بهجت(ره):
در قیامت گردنه‌ای هست که کسی حقی از مردم بر گردنش باشد، نمی‌تواند ازآن بگذرد؛ یا باید از حسناتش به کسی که حق او را پایمال کرده بدهدیا... [بالاخره تا مردم در آنجا از همدیگر راضی نشوند، نمی‌تواننداز آنجا بگذرند.
])#درس_اخلاق
@Afsaran_ir
مامان‌عذرا همیشه می‌گه "نصف جواب توی سواله" و من دارم به بزرگ‌ترین سوال این روزهای زندگیم فکر می‌کنم:"چرا ادبیات؟"و خب جوابش اینه که:"ادبیات یعنی زندگی و زندگی یعنی ادبیات".پی‌نوشت و رونوشت و روزنوشت: چندوقته که کانون ادبی دانشگاه تهران رو راه انداختیم. کلی سختی کشیدیم و اذیت شدیم، اما از مِه عبور کردیم و گردنه‌ها رو *خدا* رو شکر به‌خوبی گذاشتیم پشت سر. این طفلِ نوپا داره راه رفتن رو یاد می‌گیره و دوست‌هام و من خیلی خوشحالیم. امروز در مورد
بگذار این بار بنویسم، بگذار جور دیگر بنویسم، بگذار تمام، نه بخشی از این ذهن آشفته را بیرون بریزم.
بگذار عمری تنها حرف زدن و تنها شنونده بودن را دور بریزم.
بگذار این بار از خودم و برای خودم بنویسم.
بگذار این بار در تحسین این من بنویسم
بگذار تا این ذهن نوشته ها حک شوند تا این من کمی سبک شود.
ادامه مطلب
آخ خدای من! تکرار دل آشوبی های این دخدر تا کی باید سیاهی های این دنیا را سیاه مشق کند؟
خسته از نجوای خود آزارانه "ببین و دهان به تحسین بگشای"، بال های ترکیده از فهم عظمت نقصان بنشسته بر گردنه ی کردارم را بر سر خاکستر باورم گشوده فریاد دردا دردا درمانا مانا ماناگر به گلو می اندازم.
هان! ای دهل‌چی بختِ برگشته‌ی زندگیِ من! کی نوای "بهاران آمدت" دیگر صرف کاست غم عمو نوروز از فراغ ننه سرما نمی شود؟
کی دستم به قلم می رود تا برای رضای خدا و یکبار هم که ش

درباره سفر به اردبیل
اگر به فکر گریز از دغدغه و کارهای روزمره خود هستید، سفر به اردبیل از آن سفرهایی خواهد شد که مدت ها خاطرات آن در ذهن شما تداعی خواهد ماند. هر کسی تا به امروز به اردبیل سفر کرده، دوست داشته است تا از جاده گردنه حیران عبور کند و زیبایی های این جاده را از نزدیک ببیند و از هوای مطبوع آن لذت ببرد.
ادامه مطلب
حیران از این همه زیبایی
برای آنهایی که مسیر بین دو شهر آستارا و اردبیل را رفته باشند، گردنه حیران نام آشنایی است. جاده‌ای بی‌نهایت زیبا که از دل جنگل مسافران آستارا را به اردبیل می‌رساند و آنها را به چشم‌اندازی بی‌بدیل مهمان می‌کند. اما کسانی که از این مسیر عبور نکرده باشند هم بعید نیست نام حیران به گوششان خورده باشد. یا به دلیل سختی رانندگی در این مسیر که قدیم‌ها به دلیل عرض کم گردنه بسیار خطرناک یا به دلیل زیبایی بی‌حد و حصر آن. در ی
و از تو میپرستند ان حقست 53 سوره 10 یعنی انچه در باره علی علیه السلام میگویی و بکو اربپروردگارم که انچه در باره علی ع میگویم حق است و شما خدارا در مانده نکنید ابان بن تعلب گوید بامام صادق ع عرصکردم قربانت تدایتعالی فرماید خودرا بکردنه نینداخته 11سوره90 حصرت فرمود کسی را  که خدا ببرکت ولایت ما گرامیش داشته از کردنه گدشکه است وماهستیم ان گردنه یی که هر کس وورد شود نجات یابد  راوی گوید من خاموش بودم باز حصرت فرمود نمیخو اهی بتو حرفی اموزم و افاده ک
استاندارد  ملی :7-11225 INSO
استاندارد بین المللی : 2013: 7-60974  IEC
مناسب برای انواع جوشکاری سبک صنعتی
تورچ هوا خنک ۱۸۰ آمپر CO2 و ۱۵۰ آمپر گاز میکس دوره کاری ۶۰%
گردنه چند لایه برنجی باروکش لاستیک عایق حرارت
فرم ارگونومیک دسته جهت سهولت در استفاده
دسته تورچ از جنس پلی آمید الیاف دار با مقاومت بالا در برابر حرارت و ضربه
ارگونومی بالا جهت انجام آسان پیچیده ترین جوشکاری ها توسط کاربر
محصول در سایت
صدای باد را در گردنه ی حرکت شنیدم!
پرواز خواهم داد. تا کجای زمین مرا خواهی برد
فتح قله ها مرا به خود می خواند
امیدوارانه،
تا انتها یک توان، راه باید رفت
پاهایم در تکرار گام های خوشایندی، مجذوب شده
کشش هایی قدم هایم را هدایت خواهد کرد
در جدال با سختی های صعود،
در آخرین بلندای پرواز،
اوج را حس خواهم کرد،
و باور صعود در وجودم، دوباره شکفته خواهد شد!
-- --
تکمیل راه کلور - درام با اعتبار ۱۰۰میلیارد تومان
⚜ استاندار اردبیل گفت:در سال جاری بیش از ۳۴میلیارد تومان برای اجرای راه ارتباطی کلور_ درام اعتبار تخصیص یافته و برای تکمیل لش پروژه بیش از ۱۰۰میلیارد تومان هزینه لازم داریم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو در جلسه اقتصاد مقاومتی شهرستان خلخال که در بخش خورش رستم برگزار شد اظهار کرد: راه اصلی و ارتباطی کلور_درام یکی از بهترین راه های کشور به لحاظ گردشگری است
ستاندارد  ملی :7-11225 INSO
مناسب برای انواع جوشکاری سنگین
تورچ آب خنک ۴۵۰ آمپر CO2 و ۳۵۰ آمپر گاز میکس با دوره کاری ۱۰۰%
گردنه ۳ لایه برنجی باروکش لاستیک عایق حرارت
کابل قدرت بافته شده و ضدپوسیدگی با روکش نسوز از جنس لاستیک
کاور تورچ از جنس نسوز و ضد پارگی
دارای مفصل متحرک  دسته جهت سهولت در هنگام استفاده
ارگونومی بالا جهت انجام آسان پیچیده تر
مروری بر بیانات رهبری درباره فتنه سال ۱۳۸۸ در «نقشه‌ نقش بر آب»

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور،
به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی انتشارات انقلاب اسلامی، بروز فتنه‌ بزرگ و
سازمان یافته‌ای که دشمنان قسم‌خورده‌ این انقلاب و سرزمین، سال ها برای آن
برنامه‌ریزی و آماده‌ءسازی کرده بودند، کشور و همه‌ آحاد جامعه را در معرض
آزمونی بزرگ و سرنوشت ساز قرارداد. به مدد لطف و عنایت الهی و برکات خون
شهیدان و با رهبری حکیم
به جرئت می توان گفت یکی از زیباترین و خوش آب و هواترین استان های ایران، گیلان است.شهری پر از خوراکی ها و غذاهای خوشمزه…اما اگر این بار به این استان سرسبز سفر کردید حتما سری هم به تله کابین حیران بزنید.مهال است آن را تجربه کنید و تبدیل به یکی از طرفداران پر و پا قرصش نشوید.این تله کابین در مرکز رشته کوه های البرز قرار گفته و در مقیاس کشوری در شمال غربی کشور،و در مقیاسی کوچک تر در ارتفاعات گردنه ی حیران و در نزدییکی شهر آستارا قرار گرفته است.
جاذ
طبق استاندارد ISIRI11225-7
مناسب برای انواع جوشکاری نیمه سنگین
تورچ هوا خنک ۳۵۰ آمپر CO2 و ۳۰۰ آمپر گاز میکس با دوره کاری ۶۰ %
گردنه برنجی پرداخت شده
محصول در سایت
طبق استاندارد ISIRI11225-7
مناسب برای انواع جوشکاری سنگین
تورچ هوا خنک ۵۰۰ آمپر CO2 و ۴۲۰ آمپر گاز میکس با دوره کاری ۶۰ %
گردنه ۳ لایه برنجی باروکش لاستیک عایق حرارت

محصول در سایت
و اما مشکین سفر به مشکین شهر را به همه توصیه می کنم. شهری با جمعیت 74 هزار نفری که سومین شهر بزرگ اردبیل است(ویکی پدیا). سوق تازه این شهر به جذب توریست و وجود جاذبه های متنوع می تواند سفر لذت بخشی را برای همه رقم بزند. مهم ترین جاذبه گردشگری مشکین شهر پل معلق این شهر است. یک پل با نرده های فلزی و یک پل چوبی با محافظ طنابی. هر چند مجموعه پل معلق با سرگرمی های دیگری در پی کسب رضایت مراجعه کنندگان بود ولی بی نظمی در فروش بلیط و نبود امکانات بانکی واقعا
همه چیز درباره ساخت و پیمانکاری استخر :

افتتاح استخر نوتریکا در سومین روز از هفته دولت با حضور فرماندار و سایر مسئولین شهرستان .  ۹۹ نفر پارسال در دریای مازندران غرق شدند که از این تعداد ۹۱ نفر مرد و بقیه زن بودند. از این تعداد ۷۶ نفر در دریا، ۱۴ نفر در رودخانه، ۳ نفر در دریاچه مصنوعی و سد، ۲ نفر در ساخت استخر کشاورزی و چاه، استخر شنا، حوض یا حوضچه و سایر مکان‌ها هر کدام یک مورد هستند.  در سمت لواسان و فشم از گردنه قوچک و بزرگراه ارتش به سمت سو
استاندارد  ملی :7-11225 INSO
مناسب برای انواع جوشکاری سبک و نیمه سنگین
تورچ هوا خنک ۲۵۰ آمپر CO2 و ۲۰۰ آمپر گاز میکس با دوره کاری ۶۰%
گردنه برنجی عایق حرارت با روکش آب کروم
محصول در سایت
204-  و من کلام له (علیه السلام)> کان کثیرا ما ینادی به أصحابه <تَجَهَّزُوا رَحِمَکُمُ اللَّهُ فَقَدْ نُودِیَ فِیکُمْ بِالرَّحِیلِ وَ أَقِلُّوا الْعُرْجَةَ عَلَی الدُّنْیَا وَ انْقَلِبُوا بِصَالِحِ مَا بِحَضْرَتِکُمْ مِنَ الزَّادِ فَإِنَّ أَمَامَکُمْ عَقَبَةً کَئُوداً وَ مَنَازِلَ مَخُوفَةً مَهُولَةً لَا بُدَّ مِنَ الْوُرُودِ عَلَیْهَا وَ الْوُقُوفِ عِنْدَهَا. وَ اعْلَمُوا أَنَّ مَلَاحِظَ الْمَنِیَّةِ نَحْوَکُمْ دَانِیَةٌ و
دعای روز دوازدهم ماه مبارک رمضان

خوشا آن‌کس که ستاری را از مکارم اخلاق، غنیمت داند و چنان عزم بر کشف و رفع عیوب خود داشته باشد که عیب دیگری را نبیند و در پی فاش آن نباشد. بی‌گمان خداوند با او رحمانیت و ستاریت در پیش گیرد که هیچ کاری در نزد خداوند بدون پاداش نخواهد بود.ای آنکه امید دیروز و امروز و فردای منی، کم نیست گردنه‌های دهشتناک در زندگی که اگر رهایم کنی، سقوط من حتمی‌ست؛ پس مرا در پناه خود به ساحل امن آرامش برسان!الهی! امروز هم با امید ب
روستای مرگ قزوین با جاذبه های گردشگری فراوان
روستای مرگ یکی از زیباترین روستاها در بخش الموت قزوین است که یکی از جاذبه های گردشگری معروف و دیدنی قزوین محسوب می شود.

نام این روستا "مَرگ" نیست!
ممکن است با شنیدن نام این روستا فکر کنید که این روستا جایی بسیار خطرناک است اما اشتباه نکنید زیرا چنانچه در این بخش از گردشگری چفچفک گفته ایم نام این روستا "مَرگ" نیست بلکه "مِرگ" نامیده شده است و به علت تلفظ اشتباه مَرگ خوانده می شود.

روستای مرگ کجاست؟

حیدربابا ، مرد اوغوللار دوغگینان
نامردلرین بورونلارین اوغگینان
گدیکلرده قوردلاری توت ، بوغگینان
قوی قوزولار آیین شایین اوتلاسین
قویونلارون قویروقلارین قاتلاسین

مردانِ مرد زاید از چون تو کوهِ نور‬
‫نامرد را بگیر و بکن زیر خاکِ گور‬
چشمانِ گرگِ گردنه را کور کن به زور‬
‫بگذار برّه های تو آسوده تر چرند‬
‫وان گلّه های فربه تو دُنبه پرورند‬

(ترجمه بهروز ثروتیان)
۱. این اواخر قبل از آمدن، خیلی حساس شده بودم...حساس روی همه گیر دادن های ناشی از ملیت... هر جایی در کارهای اداریم گیر ایجاد میشد عصبانی بودم که حتما به خاطر ملیتم کارم گیر می‌کند...
امروز وقتی که از پول کپی ۴ تا کاغذ که ورقی ۷۰۰ بود دود از سرم بلند شد توی دلم گفتم انگار سر گردنه است که پول کاغذ درخواست مخابرات را من بدهم و آن هم ورقی ۷۰۰. قبل تر هم توی فرودگاه امام راننده تا مهراباد صد تومن خواسته بود و داد زده بود که شما خارج نشینها که خوب بلدید آنج
«بسم
الله الرّحمن الرّحیم»
«به شهادت مجموعه‌ی این آیه‌ها و خطبه‌ها، سعی و سرعت و اعتدال(1)
و سبقت به سوی خوبی‌ها(2) و اقتحام و هجوم در برابر گردنه‌ها؛ یعنی باز
کردن گردن‌ها و آزاد کردن آن و رزق دادن و اطعام بی‌سرپرست‌ها و خاک‌نشین‌ها(3)،
خصلت مقربین است.
ادامه مطلب
تنظیم موتور، تعویض هواکش موتور و صافی بنزین.
تعویض روغن موتور و فیلتر آن.
بازدید روغن گیربکس و دیفرانسیل.
تست سیستم سوخت رسانی بوسیله دستگاه عیب یاب الکترونیکی.
تست سیستم کلاچ و بازدید سیم و یا پمپ کلاچ.
بازدید مسیر سیستم سوخت رسانی و اتصالات مربوط به آن.
عملکرد صحیح سیستم فرمان و بالانس چرخها و تنظیم باد چرخها.
سالم بودن زاپاس و همراه داشتن آچار چرخ، جک و مثلث خطر.
چک نمودن مایعات خودرو(آب رادیاتور، آب مخزن شیشه شور، روغن موتور، روغن ترمز، ر
به یاد دارم معلم ادبیاتی روزی سرکلاس فرمود دوره های اوج شعر فارسی بی ارتباط با دوران های خفقان نبودند. 
آدمی وقتی در تنگنا قرار میگیره به بیان چرندیات و پرندیات میپردازه که از لابلای این چرندیات و پرندیات گاها شعر هم برون آید
ما هم که جدا از ادم نیستیم و الا ماشاالله فشارات زندگی هم کم نیست،حالا این وسط خدا نصیب مون کرد یه رفیق خوش ذوقِ بچه شاعر(کسی قدم های اندک و خوبی در شعر برداشته است)
و اینطوری بود که ما هم در بیان چرندیات و پرندیات بیکار
14 اردیبهشت 98 --12:17  
اگر مثل خیلی ها مردید از خدا بخواید که خودش کار ها رو سرو سامان بده
زندگی
هر مرحله ش پر از انتخاب های مختلف
اتفاق های گوناگون
پر از صداهای مختلف ...
با هر انتخاب مسیری ایجاد میشه و میشه رفت جلو ...
اما برای کسی که همیشه تخیل میکنه مسیر هایی که میشد رفت
که چی میشه رفتن تو این مسیر
یا مسیر دیگه چیزی لازمه که بتونه کمی با قاطعیت موقعیت هارو  رد یا قبول کنه
دل قرص باشه که اگر انتخاب ها کمی دور هم کنه
حداقل برسونه به اون نقطه ای که
در خطبه‌های نماز جمعه این هفته یکی از عوامل تقوا برخورداری انسان از ملکه صبر دانست و گفت: صبر و مقاومت تنها رمز موفقیت و پیروزی مقابل استکبار جهانی و صهیونیست ها است. 
به گزارش شریعت نیوز مولوی خلیل رسولی‌زاده در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مسجد الزهرا(س) ایرانشهر افزود: آمریکا و ایادی وابسته به آن با تهدید و تحریم سعی می‌کنند مردم را نسبت به انقلاب و کشور دلسرد کنند.
وی افزود: ملت ایران ۴۰ سال است که با توکل به خدا روی پای خود ایستاده و در
از پدر گر قالب تن یافتیم :: از معلم، جان روشن یافتیم

ای تو کشتیّ نجات روح ما :: ای به طوفان جهالت، نوح ما

یک پدر بخشنده‌ی آب و گل است :: یک پدر، روشنگر جان و دل است

لیک اگر پرسی کدامین برترین :: آنکه دین آموزد و علم یقین

گرامی می‌دارم یاد و خاطره استاد عزیزم دکتر کوروش کاویانی رو که امسال، اولین سالی است که به ظاهر در کنار ما نیست، بشخصه وجودش برام درست مثل یک پدر بود، کسی که ممکنه هر لحظه به یادش نباشی یا هر روز نبینیش اما میدونی که هست و همی
علامه حسن زاده آملی (حفظه الله):
برادرم! حرف این و آن را مزن، دم فروبند و تماشا کن. بنگر و عبرت بگیر. به فکر خود باش. دست توسل به دامن خاتم اوصیاء و اولیاء امام زمان مهدى موعود حجه بن الحسن العسکرى (علیه السلام) دراز کن که گردنه هاى سهمگین و هولناک در پیش دارى و آن بزرگوار امیر کاروان است. از افراط و تفریط بپرهیز! اهدنا الصراط المستقیم گوى. از پیروى نفس حذر کن! از اوباش بگریز! به مضمون نامه اى که در پیش تقدیم داشتم عمل کن. به آن چه که شفاها معروض داش
از شب سوم تا صبح نیروهای کمکی بیشتر شد. محسن رضایی فرمانده کل سپاه در یک روستا نزدیک اسلام‌آباد مستقر بود و با همکاری سایر فرماندهان برای ادامه عملیات برنامه‌ریزی می‌کرد.   رسیدن نیروهای تازه نفس مثل رسیدن آب به ریشه‌های تشنه گیاه بود و این فرصت را به نیروهای درگیر و خسته در جلو می‌داد که به عقب بیایند و با گردان‌های جدید تعویض شوند.   همزمان گردان ۳۰۰ نفره‌ایی که از شهرستان بهار طی دو روز جمع شده بودند آماده عزیمت به خط شدند. یکی از کشا
کارِ تو بود. نشستی توی ماشین. دستت را دراز کردی سمت ضبط و دکمه‌اش را زدی. سی‌دی هل خورد بیرون. نگاهی به عنوان نوشته شده با ماژیک آبی کردی و نگاهی به من. به رویم خودم نیاوردم، الکی مثلا که حواسم به رانندگی‌ست. به روی خودم نیاوردم که نبودِ آن صداها، دارد مغزم را فشار می‌دهد. صدای کلیک برم گرداند به واقعیت. داشبورد را باز کردی و بقیه سی‌دی‌ها و دی‌وی‌دی‌ها را کشیدی بیرون. تا به خودم بیایم و حرفی بزنم، همه را از پنجره ریختی بیرون. گفتم: چرا... اما
در استان همدان مابین تویسرکان و همدان کوه الوند با ارتفاع 3450 متر و کوه کلاغ لان با ارتفاع 3350 متر قرار دارند، الوند از طریق گردنه شمال غربی به قله کلاغ لان، از جنوب غربی به دره کیوارستان و چهار قله منتهی می‌شود.
برای صعود به قلل از همدان، از میان باغ‌های عباس‌آباد به‌طرف آبشار گنجنامه رفته، مسیر مشخص‌شده را از گنجنامه با دور زدن تپه‌ای بلند به سمت شمال ادامه دهید. در زیر پناهگاهِ میدانِ میشان، آبشار دوم قرارگرفته، مسیر پس از مدت‌زمانی

رفته بودم سراغ یادداشت های قدیمی...
یادم بود که توی همه این سال ها که نوشته های عمران صلاحی و رویا صدر و زرویی و کیومرث صابری و کلی کتاب و مجله را خوانده بودم، فقط دو تا از نوشته ها چشمم را گرفت، انقدر که همه چیزشان درست و تر و تمیز و به اندازه بود.
یکی شان نوشته یک دانشجوی دانشگاه تهران بود که قبل از انقلاب شهید شده بود.
یکی دیگر را چند سال پیش توی وبلاگی که خاطره هایی از نویسنده های مختلف جمع میکرد خوانده بودم. اسم نویسنده را نگذاشته بود، از اد

رفته بودم سراغ یادداشت های قدیمی...
یادم بود که توی همه این سال ها که نوشته های عمران صلاحی و رویا صدر و زرویی و کیومرث صابری و کلی کتاب و مجله را خوانده بودم، فقط دو تا از نوشته ها چشمم را گرفت، انقدر که همه چیزشان درست و تر و تمیز و به اندازه بود.
یکی شان نوشته یک دانشجوی دانشگاه تهران بود که قبل از انقلاب شهید شده بود.
یکی دیگر را چند سال پیش توی وبلاگی که خاطره هایی از نویسنده های مختلف جمع میکرد خوانده بودم. اسم نویسنده را نگذاشته بود، از اد
------------------------
همواره #تصمیم‎گیری در زمان اجرا رخ نمی‎دهد! گاهی در میانه راه طراحی باید تصمیم بگیرید که روی کدام یک از دو جنبه‌ی پیشِ رو بیشتر تمرکز کنید و یا مثلا آیا کار انجام شده روی یک جنبه کافی است یا باید ادامه یابد؟ اکنون ما به یک گردنه تصمیم‌گیری در زمان طراحی رسیده‎ایم:
همچنان روی شناخت مشتری و ارزش پیشنهادی کار کنیم
به نحوه جذب ارزش از مشتری بپردازیم
البته در هر دو جنبه باید نوآوری داشته باشیم. در مورد گام نخست تا این جا زیاد صحبت
✔️مپ بینظیر تراکینگ برای یورو تراک سیمولاتور۲

ریز توضیحات:
❌برای اکانت های بدون DLCو فول DLC قابل اجرا میباشد.بیش از 3000km جاده در کل مپحدود 80% جاده های مپ خاکی میباشد.حدود 5 عدد گردنه های بزرگ و خطرناک.در خود فایل مد یک پروفایل مخصوص موجود است.دارای بودن چند شهر و تمام نمایشگاه های کامیون

اطلاعات اضافی فایل:
ورژن: 1.35      1.36حجم: 4mbفرمت: SCSمنبع: Persian SCS MODاسکرین شات: Persian SCS MOD

تصاویر بیشتر از این مپ زیبا:

برای دانلود مد از یکی از باکس های زیر است
تا هزار و یک شب برای یک نفر قصه گفتن نجات از مرگ بود و برای آن دیگری نجات از زندگی 
شهرزاد خودمان را می گویم این بشر چه تخیلی داشته تا هزار و یک شب داستان بافته حالا نه این که حسود باشم برای من که داستان مثل شهرزاد مرگ و زندگی نیست ولی   فکر نمی کنم شهرزاد از مرگ می ترسید شاید چون مخاطبی داشت که   اولش با تیغ جلاد  می ترساندنش ولی بعد شیفته ی قصه های شهرزاد  شد و مجازت را هر شب از یاد برد اره حتما شهرزاد نمی ترسید عشق می کرد زیر چشمی دید بزند که پ
با هبوط(نزول) آدم و همسرش به روی زمین،ابلیس هم آمد روی این کره خاکی که جنگ دائمی خودش را با آدم و نسلش ادامه دهد.
ابلیس ظاهرا دست تنها هم نبود،یک عده از هم طائفه ای ها و هم نسلش را هم بسیج کرد تا گاز انبری خیل آدم و آدمیان را لوله کنند !آدم و حوا بعد اخراج از بهشت و با عنایت الهی شروع کردند به استغفاراز رفتار خودشان و بالاخره توبه آنها پذیرفته شد.فرزندانی از آنها متولد شد و از آن فرزندان،فرزندانی دیگر...و ابلیس این بار سراغ اولاد آدم رفت و بالاخره
بعد از ساخت مستند گزارش چند قتل، از طریق افراد زیادی بازخوردهای متفاوت و بسیاری را کسب کردم. یکی از سوالات کلیدی این بود که سعید امامی، سرانجام شهید بود یا نفوذی؟
فکر میکنم بازخوانی جلسه تیرماه 1378 رهبری انقلاب با سران قوا و برخی از مقامات امنیتی و قضایی و سخنان ایشان، پاسخ مهم و مناسبی به این سوال باشد:
شنبه اوّل تیر 1378، پس از اقامه نماز جماعت، از ساعت 21:30 تا 24:15، جلسه سران سه قوه (آقایان خاتمی و ناطق نوری و محمد یزدی) و آیت‌الله هاشمی رفسنجان
چشمه ناز ونک در محدودۀ ونک در منطقه‌ای تقریباً کوهستانی و جزء رشته‌‌کوه‌های زاگرس می‌باشد که یکی از مناطق سردسیر و پرآب استان اصفهان به شمار می‌آید. این چشمه در فاصله 175 کیلومتری جنوب اصفهان و 33 کیلومتری جنوب غربی سمیرم، شش کیلومتری جنوب غربی شهر ونک با جاده‌ای خاکی قرار دارد که کوه ۲۰۰۰متری را به دونیمه مساوی تقسیم کرده است.
مسیر دسترسی به این منطقه از سمیرم به روستای ونک رفته و با عبور از روستای قلعه قدم، گردنه گله وار و گردنه نخو
پل ورسک افتخارآفرین است. این را وقتی درک می‌کنید که زیر پل ایستاده باشید و حرکت قطار را رویش تماشا کنید.
چقدر احتمال دارد در زندگی‌تان از پُلی که دو دریا و دو بندر مهم، با هزاران کیلومتر فاصله، را به هم پیوند داده دیدن کنید؟ بله! احتمالش زیاد نیست. مازندارن‌گردی بدون توجه به پل تاریخی ورسک، سه خط طلا و مسیر بی‌نظیر راه‌آهنی که از میان بکرترین نقاط جنگل و کوهستان می‌گذرد و چیزی کم خواهد داشت. مسیر راه‌آهنی که گرداگرد کوه‌های البرز می‌پیچ
طرف به دلیل چت غیراخلاقی تمام اکانت‌هاش تو برنامه مسدود میشه، با ایمیل اون یکی اکانتش با لحن مظلومانه!! به پشتیبانی پیام میده چرا مسدود شدم من که کاری نکنم. نمیدونه ما تمام متخلفین رو با جزئیات زیر نظر داریم و ادعای دروغ اونها برای ما کاملا روشنه.

مورد داریم اکانتش مسدود شده، یه اکانت ناشناس دوم از قبل داشته و ما هم میدونستیم، اما از اونجایی که تخلفش در حدی نبوده که تمام اکانت‌هاش مسدود بشه دیگه پیگیری نکردیم. حالا اسمشو به یه غریبه آشنا ت
توی کرمان به هر کسی گفتیم تا جیرفت رفته‌ایم تعجب می‌کرد. پشت‌بندش می‌گفت: اوه اوه جیرفتی‌ها... خیلی دعوایی‌اند. اتفاقی برایتان نیفتاد؟ یک راننده‌ی اسنپ یاد یکی از همکلاسی‌های دانشگاهش افتاده بود که جیرفتی بود و چاقوکش هم بود. می‌گفت جیرفتی‌ها این شکلی‌اند. خیلی از کرمانی‌ها هم اصلا خودشان تا به حال جیرفت نرفته بودند. اما شنیده بودند که مردمان خوبی ندارد و همین را هم تکرار می‌کردند.هفته‌ی پیش سر ناهار با بهزاد و امیرحسین حرف کشید به
۱-«به دوچرخه‌سواران تازه‌کار در کوچه و خیابان توجه کنید: با هم درباره‌ی مسیرها، منظره‌ها و آب و هوا بحث می‌کنند یا در سکوت رکاب می‌زنند و هرگز،‌ تقریبا هرگز از تلفن همراه استفاده نمی‌کنند. رفتاری که آن‌ها به نمایش می‌گذارند درست مخالف صحنه‌های معمولی است که ما امروزه به طور روزمره در هر کافه‌ای شاهد آن هستیم: صحنه‌ای که در آن دو نفر را سر یک میز می‌بینیم که با مخاطب نامرئی خود در حال گفت‌وگو هستند. خیابان‌ها، کافه‌ها، متروها و اتو
  دهانم مزه بدی گرفته است. ته گلویم تلخ شده و گاه طعم شوری در کامم پاشیده می شود. مزه ای نزدیک به دهانی که خون آلود است . مردی که مقابلم نشسته لب می زند اما من چیزی نمی شنوم. از او یک لیوان آب می خواهم . بعد از لحظه ای آب را مقابلم می گذارد و می خواهد که حرف بزنم.
  "ضربه ی اول رو اون زد. عصبانی و گیج بودم . نمی خواستم دست روش بلند کنم . زنم همراهم بود. بعد چند ضربه ی دیگه حواله ام کرد . مغزم انگار جوش آورده بود. دست بردم سمت کیف دوشی ام . "
« بذارید از اینجا
به قلم دامنه : به نام خدا. ۱. این آزادراه در شرق قم، جنوب ورامین و غرب گرمسار قرار دارد. طول آن از قم تا گرمسار حدود ۱۵۰ کیلومتر است.۲ . این آزادراه گرچه در میان مردم جاده‌ی قم_گرمسار مشهور است، اما نامش حرم تا حرم است. یعنی حرم قم به حرم مشهد. ثبت این نام در سیستم راهیاب ماشینم در عکس زیرا کاملاً مشخص است. ۳. دو جایگاه عوارض دارد: یکی در ۳۰ کیلومتری قم، دیگری در ۵ کیلومتری بزرگراه تهران مشهد، در نزدیکی سه‌راهی گرمسار. ۴. در هر عوارضی ۷هزار تومان ب
۱-«به دوچرخه‌سواران تازه‌کار در کوچه و خیابان توجه کنید: با هم درباره‌ی مسیرها، منظره‌ها و آب و هوا بحث می‌کنند یا در سکوت رکاب می‌زنند و هرگز،‌ تقریبا هرگز از تلفن همراه استفاده نمی‌کنند. رفتاری که آن‌ها به نمایش می‌گذارند درست مخالف صحنه‌های معمولی است که ما امروزه به طور روزمره در هر کافه‌ای شاهد آن هستیم: صحنه‌ای که در آن دو نفر را سر یک میز می‌بینیم که با مخاطب نامرئی خود در حال گفت‌وگو هستند. خیابان‌ها، کافه‌ها، متروها و اتو
در دوران هشت سال دفاع مقدس که اوج مقاومت و ایثار مردم و رزمندگان ایران اسلامی بود منافقین کوردل و بی ­‌بصیرت به دامان دشمن پیوسته و به صورت مستقیم و غیر مستقیم مترصد ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی ایران و رزمندگان اسلام بودند. در مقاطعی از جنگ تحمیلی به خبرچینی و کار‌های اطلاعاتی و در مقاطعی دیگر مستقیماً با پشتیبانی تدارکاتی، اطلاعاتی و آتش رژیم بعثی صدام و استکبار جهانی به خراب کاری، ترور و حتی حضور در جبهه‌ های نبرد می ‌پرداختند که به
قم شناسی

7329
به قلم دامنه : به نام خدا

۱. این آزادراه در شرق قم، جنوب ورامین و غرب گرمسار قرار دارد. طول آن از قم تا گرمسار حدود ۱۵۰ کیلومتر است. ۲ . این آزادراه گرچه در میان مردم جاده‌ی قم_گرمسار مشهور است، اما نامش حرم تا حرم است. یعنی حرم قم به حرم مشهد. ثبت این نام در سیستم راهیاب ماشینم در عکس زیرا کاملاً مشخص است. ۳. دو جایگاه عوارض دارد: یکی در ۳۰ کیلومتری قم، دیگری در ۵ کیلومتری بزرگراه تهران مشهد، در نزدیکی سه‌راهی گرمسار. ۴. در هر عوارض
گزارشی از استقرار نیروها در تنگه و احداث خاکریز داخلی تنگه و درگیری از شب گذشته تا صبح را دادم و گفتم: «جناب سرهنگ بچه‌ها تا اینجا با چنگ و دندان جنگیدند، ولی باید نیرو و امکانات برسد. آتش پشتیبانی زمینی و هوایی هم ندارم.»   سرهنگ صیاد هنوز متوجه پاهای من نبود چون ایستاده بودم. نقشه‌ای را از داخل هلیکوپتر آورد و روی زمین پهن کرد. تا آنچه را که از آسمان دیده بود توضیح دهد. وقتی نشستم پاهای مصنوعی‌ام را دراز کردم، پرسید: «برادر سلگی پاهایت؟» 
گزارشی از استقرار نیروها در تنگه و احداث خاکریز داخلی تنگه و درگیری از شب گذشته تا صبح را دادم و گفتم: «جناب سرهنگ بچه‌ها تا اینجا با چنگ و دندان جنگیدند، ولی باید نیرو و امکانات برسد. آتش پشتیبانی زمینی و هوایی هم ندارم.»   سرهنگ صیاد هنوز متوجه پاهای من نبود چون ایستاده بودم. نقشه‌ای را از داخل هلیکوپتر آورد و روی زمین پهن کرد. تا آنچه را که از آسمان دیده بود توضیح دهد. وقتی نشستم پاهای مصنوعی‌ام را دراز کردم، پرسید: «برادر سلگی پاهایت؟»

سلام خدمت شما امروز با مپ جاده های خطرناک و سخت مپ تراکینگ در خدمتتون هستیم. خیلی هاتون درخواست کردید ما هم این مد رو واستون اماده کردیم‌

■ برای دانلود مد و دیدن جزئیات آن گزینه ادامه مطلب را لمس کنید ■ 

✔️مپ بینظیر تراکینگ برای یورو تراک سیمولاتور۲

ریز توضیحات:
❌برای اکانت های بدون DLCو فول DLC قابل اجرا میباشد.بیش از 3000km جاده در کل مپحدود 80% جاده های مپ خاکی میباشد.حدود 5 عدد گردنه های بزرگ و خطرناک.در خود فایل مد یک پروفایل مخصوص موجو
کریم خان زند هر روز از صبحگاه تا چاشت برای دادخواهی ستم دیدگان می نشست و به شکایات مردم رسیدگی می نمود. یک روز مرد چاپلوسی پیش کریم خان زند آمد، همین که وارد شد، چنان سیلاب اشک از دیده فرو ریخت و های های گریه مجالش نمی داد. پادشاه دستور داد او را به آسایشگاهی ببرند تا کمی آرام بگیرد. ساعتی نگذشته بود که غم و اندوهش فرو نشست. او را پیش شاه آوردند. کریم خان قبل از آن که به خواسته اش رسیدگی کند، نوازش و دلجویی بسیاری از او کرد و به کمک و برآوردن درخو
                            ربنا اخرجنا منها فان عدنا فانا ظالمون
بسم الله الرحمن الرحیم
1. حضور قلب
2.خضوع و فروتنی
3.امیدواری
4.شناخت الله و اعتقاد به قدرت او و علم بسته به نیاز دعا
5. امیدواری به الله و قطع امید از دیگران
6. پرهیز از گناه بویژه ستم مالی و آبرویی به مردم
7.گریستن . بین بهشت و جهنم گردنه ای است که کسی از آن عبور نمی کند مگر کسی که از ترس الله خیلی گریه کرده باشد
8. سپاس و ستایش الله
9.ذکر نام های الله که مناسب دعایش باشد و نیز گفتن نع
عادت کرده‌ایم دیگر به شنیدنِ این‌قسم
خبرهایی که اگر نباشند گویی یک‌جای کار می‌لنگد. سوختنِ دانش‌آموزان در فلان مدرسه‌ی
محروم به‌خاطر نبود یک بخاری‌یِ ایمن و حالا سقوط اتوبوس در درّه و مرگ 10 جوانِ
دانش‌جو. تصور کن مرگِ 10 دنیا با کلّی آرزو و برنامه و ایده و عشق و انگیزه و ...؛
کسی چه می‌داند شاید یکی از این 10 نفر می‌توانست در آینده دارویی کشف کند برای
درمانِ سرطان، ایدز و دردهای لاعلاجِ امروز. شاید یکی از این 10 نفر می‌توانست در
آینده تبدی
می توانم بگویم حقیقت این است که از این رداهای بلند، از کیکی که میخاهید رویش یک نماد از صلح بگذارید احتمالن و عکسهایی که قرار است در آنها کلاهمان را بیندازیم بالا خوشم نمی آید، پس دلم نمی خواهد در جشن فارغ التحصیلی شرکت کنم!؟ و حتی اگر اینها هم نبود بی هیچ دلیلی همیشه از این جشن مسخره و قسمتی از آن بودن خوشم نمی آمد پس در آن شرکت نمیکنم!؟ نه! همانطور که بعد از کارشناسی نتوانستم به بچه ها چیزی بگویم، آنها تمام این نمادها را دوست دارند، دوست دارند
❌دورباطل برای تحمیل❌
✍️رییس جمهور که قبل تر گفته بود آب خوردنمان هم به تحریم مربوط است و بعدتر گفته بود اگر لازم باشد، حاضر است برای منافع کشور با هر کسی مذاکره می کند، حالا می گوید باید در مورد برخی مسائل رفراندوم برگزار کنیم؛
✍️معاون اول رئیس جمهور در چند سخنرانی می نالد که  تحریم بدبختمان کرده است؛
✍️همزمان یک خط مشخص با دستورالعمل رسانه ای، مردم را از خطر تحریم های هولناک در صورت نپیوستن به fatf می ترساند؛
✍️رئیس بانک مرکزی به این خ
من دیشب راه افتادم با اتوبوس اومدم تهران از شهرمون. و من همیشه از بس استرس مسیر دارم، هیچ وقت خوابم نمیبره و تا صبح جاده رو نگاه میکنم. میترسم راننده یه وقت خوابش بگیره، یا حتی میترسم راننده سکته کنه. از کنار این نفت‌کشا هم که رد میشیم فقط به دقت نگاه می‌کنم و نفسم در نمیاد. بدترین قسمت جاییه که یه ماشین سنگین تو جاده هست، یه کامیون داره ازش سبقت میگیره و در همون حین اتوبوس هم وارد سبقت میشه، من همش میگم خب الان اگه خدای نکرده یک ثانیه این کامی
مرداد ماه 1367 ایّام پایانی جنگ تحمیلی عراق بر علیه ایران بود که قطعنامه 598 مطرح گردید . سازمان مجاهدین خلق(منافقین) فرصت را مغتنم شمرده و با مساعدت ارتش متجاوز عراق از شمال عراق وارد استان کرمانشاه شد تا به خیال واهی خود سه روزه وارد تهران شوند .
علاوه بر ارتشیان دلاور نراق قریب 35 نفر از نیروهای پاسدار و بسیجی شهر دلیران نراق در عملیات مرصاد یا پدافندی آن حضور داشتند .
یکی از جان برکفان و چهره دوست داشتنی اهل نراق جناب آقای حسن کاظمی فرزند سلط
این محمد هم که با یه توییتی شیلنگ عن رو گرفت به هیکل ما که آقا هر ایرانی یک بلاگ و هر بلاگ یک "تراوشات ذهن من" . ولله من اونموقع که بلاگ زدم اصلا کسی تراوشات ذهنی نداشت. کاملا یونیک و یونیکورن وار این اصطلاح به ذهنم رسید و بر عرصه این پیکر بلاگ آن را حک نماییدم. آری این بود از داستان تراوشات 
حالا که ممد گیر داد و نخوایم زیر بار این تیپیکالیسم له بشیم عوضش کردم گذاشتم "پسماند های کورتکس های مغزم". هم خارجی تره هم یونیک تر تا که همسایه نگوید که تو در
بقعه شیخ صفی اردبیلی در فهرست میراث جهانی به ثبت رسیده است.

باورتان می‌شود در همین ایران خودمان چند عالی قاپو داریم؟ یکی در اصفهان، یکی در قزوین و دیگری در اردبیل!  مقبره شیخ صفی اردبیلی به همراه چند مقبره و بنای تاریخی دیگر در عالی  قاپوی اردبیل قرار دارد و در این صفحه قصد داریم با هم به این مکان سفر  کنیم تا از شگفتی‌های معماری آن به وجد بیاییم. مجموعه مقبره‌های مجموعه  شیخ صفی الدین اردبیلی در فهرست جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. با ص
صربستان، کشوری است که در اروپا قرار گرفته و طبیعت بی‌نظیری دارد.
کوه‌ها، تنگه‌ها، بیابان‌ها و شکل سنگ‌های عجیب آن را در هیچ جای دیگری پیدا نخواهید کرد.
همه جا در مورد دریاچه‌های اسلوونی، سواحل زیبای کرواسی و دره‌های بوسنی صحبت می‌کنند؛ پس تکلیف جاذبه‌های طبیعی و شگفت‌انگیز صربستان چه می‌شود؟ پیشنهاد می‌کنیم نگاهی به لیست زیر بیندازید تا با طبیعت متفاوت این کشور بیشتر آشنا شوید.
1. اوواچهر قدر هم که در مورد تنگه و «رود اوواچ» (Uvac River)
یکی از نگرانی های مادرانه ام برای تو این است که چطور یادت بدهم آدم ها را بشناسی! ساعت ها به این فکر میکنم و بین کتاب ها پرسه میزنم و کلمات را بالا و پایین میکنم که ببینم برای شناساندن هر شخصی به تو باید چه تدبیری را به کار ببندم؟ اگر قرار است برایت بگویم، باید دستت را بگیرم و کجا ببرم و بگویم؟ در کدام کافه یا گلزار یا مسجد یا موزه؟ اگر قرار است حرفی نزنم با چه فیلم یا کتابی آن آدم را پیش چشمانت به نمایش بیاورم؟همه ی اینها ساعت ها فکر میبرد و الحق
مرتفع‌ترین قله ایران قله کوه دماوند با ارتفاع 5671 متر در بخش لاریجان مازندران در فاصله 70 کیلومتریِ خط مستقیم از تهران، 58 کیلومتری سواحل دریای خزر، نه کیلومتری آبادی رینه می‌باشد. مخروطی آتش‌فشانی در امتداد جناح غربی محدود به رودخانه دلیچای و بخشی از دشت مرتفع لار که از شمال به سلسله کوه‌های نمارستاق و از جنوب به دره رودخانه و سرچشمه‌های هراز می‌رسد.   
کوه دماوند تنها از طریق خط‌الرأس دشت مانند سرداغ به سایر ارتفاعات البرز مانند دوخ
گزارش برنامه
موقعیت جغرافیائی:
خلنو، قله‌ای با ارتفاع ۴۳۷۵ متر است که در منطقه البرز مرکزی واقع شده است و بلندترین قله استان تهران است. خلنو و آزادکوه، هر دو حدود ۴۳۷۵ متر ارتفاع داشته و پس از قله دماوند و قله علم کوه سومین و چهارمین قلل مرتفع البرز مرکزی به شمار می‌روند.
قله خلنو در قلب رشته کوه های البرز مرکزی و در شمال روستای لالون (از توابع فشم) و منتهی الیه دره وارنگرود  قرار دارد. قله خلنو واقع در شمال شمشک و رودبار قصران، از شمال به دره
جاذبه های گردشگری در ایران

ایران دارای جاذبه های گردشگری بسیاری میباشد از آثار تاریخی مریوط به دوران هخامنشی تا  مساجد و سازه های دوران صفویه همچنین مناظر و طبیعت فوق العاده زیبا که در سرتاسر این کشور وجود دارند .موسسه توریسم سلامت این افتخار را دارد که برای زمان حضور گردشگر سلامت در ایران برنامه های بازدید از این مراکز و جاذبه ها تدارک دیده و سفر خاطره انگیزی را برای شما فراهم کند .
شماره تماس 00989014656473

جاهایی که بایستی در ایران حتما دی
امروز در سایت هتل ایرانیان قزوین قصد داریم درباره یکی از زیباترین و خوش آب و هواترین مناطق قزوین صحبت کنیم. منطقه پیچ بن ییلاقی در شهرستان قزوین است که در ادامه راه به مازندران می رسد. ییلاق در منطقه ۳۰۰۰ قرار دارد و ارتفاعی در حدود ۲۵۰۰ متر دارد. با هتل ایرانیان یکی از بهترین هتل های قزوین همراه باشید تا پیچ بن را بشناسیم.
جغرافیا و طبیعت پیچ بن
منطقه ای با ارتفاع ۲۵۰۰ متر، کاملا واضح است که می تواند ییلاقی بی نظیر را ایجاد کند. از نظر ارتفاع

شهید «علی اکبر شیرودی» دی ماه ۱۳۳۴ در شهرستان تنکابن دیده به جهان گشود. پس از ۳ سال خدمت در ارتش به کرمانشاه رفت و با خلبان احمد کشوری آشنا شد. عاشق انقلاب و ولایت بود و همواره سعی می‌کرد پیوند مستحکم بین ارتش و روحانیت برقرار کند و در این راستا از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کرد. شیرودی عاشق پرواز بود، او برای پیروزی و نبرد علیه دشمن زمان را نمی‌شناخت و شبانه روز برای پیشبرد اهداف جنگی تلاش می‌کرد.
   سرتیپ امیر طاعتی از همرزمان شهید نقل می‌کن
تورچ جوشکاری تیگ
تورچ تیگ هواخنک از محبوب ترین انواع تورچ های جوشکاری می باشد و دلیل این محبوبیت بیشتر به تنوع کارایی تورچ های تیگ باز می گردد .
در این روش جوشکاری که با گاز محافظ آرگون انجام می شود الکترود تنگستن بصورت مصرف نشدنی قوس الکتریکی را برقرار می کند و فیلر از جنس قطعه کار در آن استفاده می شود.
جوشکاری تیگ برای فلزات مختلف از جمله فلزات زیر کارایی دارد:
آلیاژ های فولاد از جمله آهن و استیل ، آلومینیوم ، منیزیم ، مس و آلیاژهای آن ، چد
قدم زدن در جنگل را تصور کنید، تلفیق شده با نوای خوش پرندگان، نسیم کوهستانی و مطبوع و در نهایت ابرک های شیطانی که از پشت درختان برایتان سرک می‌کشند.
امروز به دشت های رویایی بابونه در اردبیل سفر خواهیم کرد. به جنگل فندقلو می‌رویم. شاید اسمش را هم نشنیده باشید. اما به شما می‌گویم جایی‌است در سرزمین جاده های رویایی گردنه حیران و آبگرم ها و چشمه های سرعین، ایل قشقایی، برف و سرمای سوزان، موسیقی آذری و هزاران ناگفته دیگر.
منطقه ای خالص برای گرد
قلعه بابک در 50 کیلومتری شمال شهرستان اهر و سه کیلومتری جنوب غربی شهرستان کلیبر بر فراز قله کوهستانی در حدود 2300 تا 2700 متر بلندتر از سطح دریا قرار دارد. این قلعه در زمان ساسانیان ساخته شده و نام خود را از اسم بابک خرمدین، رهبر مقابله با مهاجمین عرب تا سال ۸۹۳ میلادی، گرفته است.

مسافت راه کلیبر به قلعه با اینکه از 3 کیلومتر تجاوز نمی کند ولی بسیار دشوار است و به هنگام عبور باید گردنه ها و گذرهای خطرناکی را پشت سر گذاشت. 
قبل از رسیدن به دروازه قلع

بسم الله الرحمن الرحیم
با صیاد دلها در نهضت خاطره گویی(8)

شهید صیاد در خاطرات خود درباره عملیات مرصاد می‌­در آن زمان
من نماینده حضرت امام (ره) در شورای عالی دفاع بودم و در ساعت 2030 مورخه 67/5/3 معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح به من تلفن کرد و گفت دشمن از سرپل ذهاب و گردنه پاتاق دارد می­‌آید جلو و به سرعت در حال پیشروی است (آن موقع من در ستاد کل خدمت نمی‌کردم) و به من حکم مأموریت داده شد. شبانه خودم را با یک فروند هواپیمای فالکون به کرمانشاه ر
قلعه بابک در 50 کیلومتری شمال شهرستان اهر و سه کیلومتری جنوب غربی شهرستان کلیبر بر فراز قله کوهستانی در حدود 2300 تا 2700 متر بلندتر از سطح دریا قرار دارد. این قلعه در زمان ساسانیان ساخته شده و نام خود را از اسم بابک خرمدین، رهبر مقابله با مهاجمین عرب تا سال ۸۹۳ میلادی، گرفته است.

مسافت راه کلیبر به قلعه با اینکه از 3 کیلومتر تجاوز نمی کند ولی بسیار دشوار است و به هنگام عبور باید گردنه ها و گذرهای خطرناکی را پشت سر گذاشت. 
قبل از رسیدن به دروازه قلع
توی دنیا دو طبقه مردم هستند:
بچاپ و چاپیده. اگر نمی خواهی جزو چاپیده ها باشی ، سعی کن که دیگران را بچاپی.
سواد زیادی هم لازم نیست ، آدم را دیوانه میکنه و از زندگی عقب میندازه. فقط سر
درس حساب و سیاق دقت بکن. چهار عمل اصلی را که یاد گرفتی کافیست ، تا بتوانی حساب
پول را نگه داری و کلاه سرت نره ، فهمیدی؟ حساب مهمه ، باید هرچه زودتر وارد زندگی
شد. همینقدر روزنامه را توانستی بخوانی بسه. باید کاسبی یاد بگیری، با مردم طرف
بشی. از من میشنوی برو بند کفش توی
شرایط مهاجرت به هند 2019 چطور می باشد، مهاجرت به
هند از راه های  گوناگونی مانند تحصیل در هند ، کار در هند ،
سرمایه گذاری در هند و … امکان پذیر میباشد.
جمهوری هندوستان، که در اصطلاح عامیانه، کشور هفتاد و دو ملت نامیده
میشود؛ از جمله کشورهایی است که در گذر زمان، توانسته در عرصه بین المللی، خود را
به عنوان کشوری مطرح، معرفی نماید. چنانچه احتمال دارد در اذهان مردم ایران، هند
کشوری فقیر تصور شود، ولی آن چه مسلم است، این کشور، هماکنون یکی از ک
 درآمد؛ پرونده تبلیغ رمضان
علی مهدوی (سردبیر) ایام تبلیغی بهترین فرصت برای ارتباط روحانیت با اقشار مختلف جامعه است. دغدغه جدی هر مبلغی این است که سؤال اصلی مخاطبینش چیست؟ چه موضوعی گره‌های ذهنی مخاطب را باز می‌کند و بیشترین بهره‌برداری از منبر و تبلیغ را در اختیار وی قرار می‌دهد؟ پرداختن به چه موضوعی، روحیه دین‌داری مردم را تقویت و امید و باورشان را مستحکم می‌کند؟ اینجاست که نوبت به اهم و مهم کردن معضلات دینی و فرهنگی مردم می‌رسد. بر
غار شیربند دامغانیکی از زیباترین و هیجان ‌انگیزترین نمونه‌ های غارهای جمهوری اسلامی ایران , غار شیربند دامغان است . این غار در سود انحلال و فرسایش سنگ‌ های آهکی بوجود آمده و زمین ‌شناسان عمر سنگ ‌ها و ستون ‌های آن را تا ۱۹۰ میلیون سال پیشین نسبت می‌ دهند . درون این غار قندیل و ستون‌ های زیبای آهکی به رنگ و اندازه‌ های متعدد از سقف معلق می‌باشند و آب از آن‌ها می چکد .این غار فراوان جالب در ۱۲ کیلومتری شهر دامغان در روستای جز
دلش به درد آمده بود . قطرات اشک های داغ ، پیاپی، روی گونه هایش سر می خوردند و بر روی خاطراتش می پاشیدند. هرگز گمان نمی کرد که این گونه به حال خود رها شود.
اما میترا نمی خواست تنها بازنده ی زندگی  باشد. باید از گردابی که با دست خود ساخته بود، جان سالم به در می برد. هر چه باشد، خودش این مسیر را برای زندگی انتخاب کرده بود و براساس آن، سامان را که پسرکی شل اعتقاد بود، به همسری پذیرفته بود.زندگی برای میترا فقط با فانتزی هایش قشنگ بود. بی بند و باری را د
فتوکلیپ گیلکی‌غزل «مریمِی!» از داوود خانی‌خلیفه‌محله در اینستاگرام
کؤ ایسِه؟ بی‌تو مِـه ‌بَه دونیا خرابَه مریمِی!                      
تاسیون... اُی تاسیونی، بی‌حیسابه مریمِی
دبّه‌گیرؤن  بقچه ‌پأنؤدأن، ببؤیْ ماتم‌کله‌                        
زیندگی، اُی زیندگی، ونگ و عذابه مریمِی
پورزمت می دال̌ گردن ! مو بدوته! کاسˇچوشم!                 
شیر، غورّش نؤنه، دامؤن بی‌عقابه مریمِی
سبزˇدارؤنه سیآ بئودأن کلاج و کشکرت          
     از ایستگاه مترو که بیرون میام، ساعتمو نگاه می‌کنم. حدود بیست دقیقه تا اذون مونده. به نظر نمیاد قبل از اذان برسم خونه. مسیرِ همیشه شلوغِ پایانه، از ایستگاه مترو تا آخرین ایستگاه بی‌آرتی که دیگه بیرون از پایانه‌س، طولانی‌تر از همیشه به‌نظر می‌رسه. آخرین بوفه‌ی پایانه رو که می‌بینم، تصمیم می‌گیرم یه آبمیوه بخرم که وقتی اذان شد یه چیزی داشته باشم. یه آب پرتقال پاکتی از تو یخچال برمی‌دارم و قیمتشو نگاه می‌کنم: ۱۷۰۰ تومن. با یه اسکناس د
تور ترکیبی ارتفاعات گیلان و مشگین شهر اردبیل
.
زمان: تیرماه ۹۸
.
رفت از بندرعباس: جمعه ۹۸/۰۴/۰۷
برگشت به بندرعباس: پنجشنبه ۹۸/۰۴/۱۳
.
جاذبه های برنامه:
- گشت ارتفاعات و ییلاقات تالش (سرزمین رویاها).
- بازدید از جاده رویایی اسالم - خلخال ، معروف به جاده بهشت با چشم اندازهای زیبا و بکر و یکی از ده جاده زیبای کشور.
- عبور از لاکه تاشون، سیفه خاله، ورگه دره ، اسبه بونی، متش، زیته، لرزره، چارسو.
- یک شب اقامت در چادر و ایجاد کمپینگ و شب مانی در ارتفاعات ج
ارلن مایر دهانه تنگ یا Narrow neck Erlen یکی از انواع ارلن ها می باشد که در ابعاد مختلفی موجود می باشد. شما مشتربان سایت آزما تجهیز می توانید خرید ارلن مایر دهانه تنگ را از فروشگاه اینترنتی آزما تجهیز انجام دهید. شرکت آزما تجهیز تولید کننده و وارد کننده کننده ی انواع ظروف آزمایشگاهی به صورت تک و عمده می باشد.
ارلن مایر دهانه تنگ یکی از انواع ارلن مایر می باشد(به انگلیسی: Narrow neck Erlenmeyer Flask). همانند سایر ارلن ها، مخروطی شکل با انتهایی تخت است. این ظروف چون
ژاندارمرى سال 1290 هجری شمسى توسط سه افسر سوئدى به ریاست کلنل یالمارسن در ایران راه اندازى شد. 27 سال بعد تاریخ ٢ تیر ١٣١٧ پاسگاه ژاندارمرى در نراق افتتاح گردید.
نشان ژاندارمری شاهنشاهی ایران
مکان پاسگاه منزل استیجارى مرحوم حاج غلام حسین قاسمی واقع در میدان و مقابل منزل حاج علی محمد صادقى قرار داشت که اکنون فقط زمین آن باقى است.
نمایی از ساختمان قدیم پاسگاه ژاندارمری شهر نراق در سال 1369
در پی سیل تخریب گر سال ١٣۴٨  در شهر نراق و ساخت ٢٣ واحد مسک
ایران ما لبریز است از جاذبه های گردشگری زیبا و دیدنی، که همه ما را به خود جذب می کنند.از دریاچه گهر لرستان گرفته تا ماسال گیلان و هزاران زیبایی دیگر.روستاهای دیدنی با مردمانی دوست داشتنی و خونگرم…آری امروز میخواهیم به یکی از روستاهای تاریخی و باارزش کشورمان در استان کردستان سفر کنیم.نامش دل می باشد.قدمت روستای دل به ۵۰۰۰ سال می رسد.
اما روستای دل کجاست؟

این روستا از توابع شهرستان سروآباد که در استان کردستان قرار دارد می باشد و در فاصله ی

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها